Grēks nesūdzēties | podkāsts par vardarbību attiecībās
Pirmais acu skatiens, smaids, saruna un rozā brilles tiek uzliktas. Asāks vārds, tukši solījumi un pacelta roka liekas kā sīkums, jo es taču viņu mīlu. Vai esi dzirdējis no līdzcilvēkiem, klasesbiedriem, kolēģiem, kursabiedriem šādus vai līdzīgus vārdus? Mēs esam šeit, lai caur sāpīgiem un mazliet neērtiem attiecību stāstiem atklāti runātu par piedzīvoto, izdzīvoto un pārdzīvoto. Izkārsim sarkanos un zaļos karogus, noņemsim rozā brilles un lauzīsim stereotipus, lai caur sarunām šķīdinātu priekšstatus par attiecībām.
Uzmanību! Sarunās izmanto lamuvārdus, runā par atkarībām un detalizēti apraksta fizisku, emocionālu un seksuālu vardarbību.
Ja esi cietis no fiziskās, emocionālās un/vai seksuālās vardarbības, meklē palīdzību centrā “Marta” un krīžu un konsultāciju centrā “Skalbes”.
Ja vēlies dalīties arī ar savu pieredzi, raksti greksnesudzetiesgmail[pnkts]com
Klausies mūs Spotify un citās savās mīļākajās podkāstu straumēšanas vietnēs, kā arī seko līdzi Studentu medijam Instagram, Facebook, Twitter un YouTube.
Anna Apīne, Monta Bērziņa un Herberts Legants, Studentu medijs Skaļāk.
Sezonas noslēdzošajā piektajā epizodē “Dzīve ir tikai viena!” viesojās ģimenes psihoterapeite Aina Poiša, kura dalījās ar savu skatījumu par attiecībām, to veidiem un dažādām lomām. Terapeite dalījās ar iedvesmojošiem ieteikumiem, kā dzīvot viegli, skaisti un rast sevī prieku par mazajām ikdienas dāvanām. “Cilvēki, kas ir ievainoti, viņi vienkārši rūpējas par sevi. Kas viņiem rada prieku? Tās ir vienkāršas lietas un viss vienkāršais ir ģeniāls,” uzsvēra Aina Poiša.
Mūsu e-pastā pienāca vēstule. To izlasot, sažņaudzās sirds un šoks bija milzīgs. Podkāsta “Grēks nesūdzēties” ceturtās epizodes “Es vēl neesmu brīvībā” viešņa, e-pasta sūtītāja Lāsma (vārds mainīts) bija gatava dalīties piedzīvoto attiecību pieredzē, kas atstājusi rētas vēl tagad: “Pēdējais punkts, kad es sapratu, ka kaut kas nav riktīgi […] -viņš mani gandrīz nožņaudza.” Pēc Lāsmas vēlmēm viņas balss tika mainīta.
“Tu neiesi prom!” trešajā podkāsta epizodē Alise (vārds mainīts) atklāj šokējošu stāstu par rūgto pieredzi attiecībās, kuras piedzīvoja pavisam jauna – pusaudžu gados. “Tas nav kaut kas ko tu vari aizmirst, tas nav kaut kas no kā tu vari izārstēties, tas nav tā kā salauzta roka,” stāsta Alise.
"Ko tu gribi?" otrajā podkāsta epizodē Paula (vārds mainīts) dalās savā pieredzē par to, kā nevainīga sarakste facebook var aizvest līdz emocionālai vardarbībai attiecībās un sajūtai, ka tiec izmantota. Paula atzīst: "Mums bija par ko runāt līdz brīdi, kamēr es visam piekritu."
“Tagad vai nekad” pirmajā podkāsta epizodē Santa (vārds mainīts) mūs vedīs cauri sarkano karogu jūrai, daloties ar attiecību pieredzes stāstu, par to, kāpēc neteikt JĀ un negaidīt “pareizo” brīdi teikt NĒ.
Jaunākais saturs


