Podkāstu darbnīca sarunu festivālā LAMPA

podkāsti

Šogad pirmo reizi Studentu medijs Skaļāk piedalās sarunu festivālā Lampa, piedāvājot katram dalībniekam iespēju ierakstīt savu balsi, uzzināt vairāk par podkāsta veidošanas aizkulisēm un arī pašam izveidot savu ierakstu. Podkāstu darbnīcu vada RSU Komunikācijas falkultātes studenti, un klātienē notiks jaudīgāko Skaļāk podkāstu ieraksti. Tajos runājam par vardarbību attiecībās, ierakstām sarunas ar LGBT+ pārstāvjiem, apskatām jaunākos grāvējus kino pasaulē un runājam par dzimumu lomu reprezentāciju filmās.

Pieseko mums sociālajos medijos, lai nepalaistu neko garām: Instagram, Facebook un TikTok.

fb_uc.png

9. JŪNIJS

13:00 Podkāsts par vardarbību attiecībās “Grēks nesūdzēties”

Podkāsta ierakstā tā veidotāji Anna Apīne, Monta Bērziņa un Herberts Legants runās par savu pieredzi un skatījumu uz partneru attiecībām. Jaunieši dalīsies savās pārdomās par podkāsta epizodēs dzirdētajiem stāstiem, atziņām un mācībām, ko no tiem guvuši. Viņi arī runās par to, kā pamanīt sarkanos karodziņus, identificēt neveselīgas attiecības un apzināties savu vērtību. Pārrunāsim arī to, kāds ir valsts atbalsts vardarbības apkarošanā un kā, mūsuprāt, tur pietrūkst.

14:00 Podkāstu darbnīca

Šeit visu vecumu interesentiem būs iespēja izmēģināt savu roku podkāsta veidošanā. Iesildīsim auditoriju ar dažādiem balss vingrinājumiem, iepazīstināsim ar galvenajiem soļiem, kā ideju jaunam podkāstam attīstīt un aizvest līdz tā publicēšanai. Kādi ir lielākie izaicinājumi un šķēršļi podkāsta veidošanā un publicēšanā. Palīdzēsim visiem interesentiem pašiem izmēģināt veidot īsu podkāsta epizodi par sev interesējošu tematu. Iepazīstināsim ar montēšanas un audio apstrādes programmām, lai veiksmīgāk un kvalitatīvāk sasniegtu klausītājus.

Publicēsim jūsu pašu radītās podkāstu epizodes “Skaļāk” Instagram kontā, kur jebkuram būs iespējams nobalsot par savu favorītu. Sestdienas vakarā apbalvosim klausītāju favorītu un vēlāk šo epizodi publicēsim “Skaļāk” straumēšanas platformās.

Podkāstu darbnīcu veido Anna Apīne, Monta Bērziņa, Haralds Ločmelis un Herberts Legants.

17:00 Saruna “Students prožektoru gaismā”

Sarunas ieraksts ar RSU studentu pašpārvaldes priekšsēdētāju Elizabeti Maiju Liepu par studiju procesu Latvijā.

Mēs runāsim par to, kas nav rakstīts atvērto durvju dienu afišās un ko var uzzināt tikai jau esot students. Kāda ir skaudrā patiesība par studiju procesu, kas būtu jāmaina un kas, tieši pretēji, ir labi un apsveicami? Kādas ir studenta prioritātes? Ko jāliek somā, tikko uzsākot studijas? Kāpēc cilvēki izvēlas studēt doktorantūrā un kā valsts viņus atbalsta?

Ar Elizabeti Maiju sarunāsies RSU Žurnālistikas studentes Anna Apīne un Monta Bērziņa.

17:30 “Žurnālists karā”. Saruna ar LTV korespondentiem Inu Strazdiņu un Gintu Amoliņu

Kā ir strādāt bīstamos apstākļos? Ko žurnālisti vēlas nodot saviem skatītājiem? Kā sasniegt auditoriju, kura nogurusi no kara ziņām? Sarunu ar Latvijas Televīzijas kara žurnālistiem Inu Strazdiņu un Gintu Amoliņu vadīs RSU žurnālistikas studente Katrīne Liepzare.

10. JŪNIJS

12:00 Podkāsts par kino un feminismu “Iedzersim tēju”

Podkāsta "Iedzersim tēju" meičas - multimediju komunikācijas studentes Anna Katrīna Elme un Anete Valaine - runās par filmām, feminismu, aktieriem un interesantiem faktiem. Mēs vadīsim spēles un apmainīsimies ar viedokļiem. Runāsim par tādām filmām kā "Titāniks", "Bridžetas Džonsas dienasgrāmata", "Greja 50 nokrāsas", "After", "Viņa ir viņš" un daudzām citām. Vai esi gatavs tējas izliešanai par filmām? Tad nāc pie mums un nenokavē!

Tevi sagaida arī spēles un testiņi par filmām un aktieriem, dažādu balvu izloze, sarunas ar RSU studentiem, absolventiem un mācībspēkiem par feminismu, kino un dzīvi.

15:00 Podkāsta “Viens no mums” ieraksts

LGBT+ podkāsta bonusa epizode taps pavisam jaunā veidolā. Sākumā būs diskusija ar podkāsta “Viens no Mums” pirmo epizožu viesiem. Tai sekos “Spilgtāko citātu viktorīna” ar klātesošajiem un spēle “5 sekundes, 6 jautājumi, 7 pareizas atbildes”. Šīs pusotras stundas garumā neizpalikt bez smiekliem, emocionāliem stāstiem un saldām balvām.

Šī būs “Viens no mums” pēdējā epizode. RSU multimediju komunikācijas studentes Annija Zeihmane un Katrīna Berga LGBT+ tematikai veltīto podkāstu “Viens no mums” veidojušas divu gadu garumā un ierakstījušas 20 epizodes.

16:30 - Podkāstu darbnīcas apbalvošanas ceremonija

To vadīs RSU žurnālistikas students Herberts Legants.

Pieseko mums sociālajos medijos, lai nepalaistu neko garām: Instagram, Facebook un TikTok.