Podkāsts: Starpkultūru mix Latvijas sabiedrībā
Elīna Kopteļeva, Studentu medijs Skaļāk
Latvija vienmēr ir bijusi multikulturāla valsts. Pēc Otrā pasaules kara Latvija piedzīvoja ievērojamu imigrantu vilni no dažādām PSRS republikām un citām valstīm. Arī mani vecāki un vecvecāki pārstāv 20. gadsimta vidū no PSRS republikām iebraukušos imigrantus, tādējādi esmu Jelgavā dzimusi pus krieviete, pus azerbaidžāniete.
Jautājums par atšķirībām cilvēku nacionalitātē un kultūras audzināšanā ir aktuāls 21. gadsimtā Eiropā. Latvijā joprojām iebrauc imigranti no citām valstīm un kontinentiem, dibinot šeit savas attiecības, veidojot ģimenes un vienkārši dzīvojot. Viņi atšķiras no Latvijas sabiedrības ar kultūru, manierēm, uzvedību, pasaules redzējumu un valodu. Rodas jautājums: “Kā sadzīvo cilvēki, kuri audzināti pēc dažādām tradīcijām un uzskatiem?”
Zīmīgi, ka es pati sevi dažādos dzīves nogriežņos esmu jutusi kā margināli citādo. Augot nolēmu iepazīties ar Latvijas kultūru, tradīcijām, kā arī iemācījos latviešu valodu, lai justos pieņemta un saprasta.
Podkāsta ideja ir apskatīt starpkultūru komunikāciju, kas veidojas klātesot gan neizbēgamajām starppersonu grūtībām, gan valodas, vērtību, tradīciju un uzvedības modeļu atšķirībām. Vērtīgi paklausīties tādu cilvēku pieredzes stāstus, idejas un plānus, kā arī to ietekmi uz mūsdienu globalizācijas procesiem un etnisko robežu izzušanu.
#3 Nebaidies no savām saknēm! Tu esi unikāls! Saruna ar Alisi Haijimu
# 2 Es nedalu cilvēkus nacionalitātēs. Es mīlu visus! Saruna ar Tamāru Caurkubuli
1# Piekop savas tradīcijas un esi atvērts! Saruna ar Sofiju Korņilovu