Dvīņi - cik līdzīgi vai atšķirīgi tie ir?

vizuāli stāsti

Vai esi kādreiz pamanījis, cik ārēji līdzīgi var būt brāļi un māsas, un vienlaikus tik ļoti atšķirīgi? Bet, kā ir ar dvīņiem? Vai viņus vieno slepena, citiem neizprotama saikne? Fotostāsts tapis par monozigotu jeb vienolu dvīņiem (identiskajiem) un dizigotu jeb divolu dvīņiem (neidentiskajiem). Vai varēsi pateikt, kurš ir kurš?

Liāna Priedīte un Luīze Medne, Studentu medijs skaļāk

Raimonds Roga un Reinis Roga

1.3..png1.1..png1.2..pngRaimonds un Reinis sevi dēvē par frīlanceriem. Nodarbojas ar ēdināšanas biznesu streetfood. Viņi gatavo spāņu desertus - Churros. Brīvajā laikā nodarbojas ar Crossfit un abiem patīk fotogrāfēt. Reinis pēc rakstura ir vairāk introverts, savukārt, Raimonds ir ekstraverts. Būtiska atšķirība abu izskatā ir dzimumzīmes - Raimondam tās vairāk ir uz kreisā vaiga,  - taču Reinim pēdējo gadu laikā izveidojušies izteiktāki vaigu kauli. Abi piekrīt mītam par to, ka dvīņi var sajust viens otru. Kad viens no dvīņiem pasaka kādu vārdu vai ideju, tad otrs neapzināti jau ir nodomājis vai pateicis to pašu. Abi ir izmantojuši identisko dvīņu iespēju, lai izjokotu draugus un skolotājus, lai samainītos un pārbaudītu to, vai kāds atpazīs, kurš ir kurš.

Identiskie dvīņi

Ieva Gaile un Kristīne Gaile

2.3..png2.1..png2.2.pngIeva studē uzturu, savukārt, Kristīne studē interjera dizainu. Kā abas no dvīnēm uzsver - tā ir pirmā lieta, ko viņas dara atsevišķi. Māsas 15 gadus kopā slidojušas un mācījušās vienā skolā. Tie, kas meitenes pazīst, saka, ka viņas nav atšķiramas. Ja ir gadījies, ka meiteņu mammai ir bijis grūti atšķirt abas no dvīnēm, viņa vilkusi katrai zeķītes savā krāsā, taču vienmēr viena no dvīnēm ir bijusi par pāris gramiem smagāka, tādējādi mamma vienmēr zinājusi, kura ir kura.

Identiskie dvīņi

Rūta Oliņa un Mārtiņš Olšteins

3.3..png3.1..png3.2..pngMārtiņš strādā elektronikas uzņēmumā par produkta grupas vadītāju, hobija līmenī spēlē basketbolu un viņam patīk iet pārgājienos. Rūta strādā aptiekas tīklā par konsultantu un darbojos kā vizāžiste. Brīvajā laikā patīk sportot un pavadīt laiku ar ģimeni. Viņuprāt, viņi ir ļoti atšķirīgi. Rūta uzskata, ka dvīņu īpašā vienam otra sajušana ir mānīga: "Tikpat labi kā brālim mani vajag, tā arī es jūtu, ka vīram mani vajag."

Nav identiskie dvīņi

Amanda Alehnoviča un Agnese Alehnoviča

4.3..png4.1..png4.2..pngAmanda strādā un mācās, pabeigusi bakalauru tiesības zinātnēs un šobrīd turpina studijas maģistrantūrā, kā arī strādā par juristi. Agnese ir ieguvusi bakalaura grādu modernajās valodās un biznesā, nesen atgriezusies no Šrilankas un ir darba meklējumos. Māsas uzskata, ka raksturi ir atšķirīgi, taču vērtības un humors viņām ir vienāds. Pēc rakstura Amanda ir trausla, savukārt, Agnese ir pārgalvīgāka. Pēc bērnības bildēm abas nav varējušas pateikt, kura ir kura, taču pie bildēm ir pierakstītas pareizās atbildes. Māsas ir ģērbušās vienādi, jo viņām bija ļoti svarīgi, lai neviens neatpazīst, kura ir kura. Reiz bijusi situācija no skolas laikiem, kad Agnesei bija jāiet pie tāfeles, taču viņa nav sapratusi, ko skolotāja no viņas sagaida, tādēļ Agnese nedarīja neko un Amanda, noskatoties uz notiekošo, sākusi raudāt.

Pareizā atbilde

Identiskie dvīņi (upd. atvainojamies par maldināšanu, iepriekš norādījām, ka māsas nav identiskās dvīnes)

Anete Levica un Arturs Levics

5.1..png5.2..png5.3..pngArturs ir būvinženieris un strādā projektēšanā stikloto konstrukciju uzņēmumā, brīvajā laikā viņam patīk aktīvā atpūta, tautiskās dejas un hokejs. Arturs ir pabeidzis mūzikas skolu, apguvis trompetes spēli. Anete ir mūziķe, viņa apguvusi saksofona spēli Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Šobrīd strādā par pedagoģi mūzikas skolā, kā arī studē maģistrantūrā kultūras menedžmentu un radošās industrijas. Anete spēlē zemessardzes orķestrī. Kopīgā dvīņu iezīme ir tā, ka viņi abi ir ieintresēti mūzikā un dejošanā, savukārt, runājot par raksturu, viņi uzskata, ka ir pilnīgi atšķirīgi, kopīgais varētu būt vienīgi tas, ka abi ir impulsīvi. Dažkārt, kad Anete ir iesmējusies vai pateikusi kaut ko, draugi ir teikuši: "Tu izdarīji tieši tāpat kā Arturs!"

Nav identiskie dvīņi