Kā spēlēšanās lielā smilškastē
Vēss, mierīgs ziemas rīts mežā. No debesīm lēnām krīt pirmās sniegpārslas, un mežā valda pilnīgs klusums. Četras meitenes - Laura, Annija, Arta un Agate - ir gatavas iedziļināties Dāvja Šīres aizraujošajā pasaulē. Dāvis ar metāla detektora palīdzību cenšas salikt kopā pagātnes mīklu. Ar katru metāla detektora pīkstienu rodas sajūsma, zinot, ka katrs atradums spēj atklāt un paskaidrot kādu aizmirstu vēstures nodaļu. Atrastos artefaktus Dāvis publicē sociālajos medijos, kur viņš ir uzkrājis iespaidīgu sekotāju skaitu - apbrīnojamus 217 tūkstošus TikTok sekotājus un 336 tūkstošus Instagram sekotājus. Atklāsim šīs kaislīgās personas motivāciju, izaicinājumus un ekskluzīvos atklājumus.
Annija Goldmane, Arta Adrija Kerna, Laura Amanda Skakauska, Agate Bušmane, Studentu medijs Skaļāk
Visu multimediālo stāstu skaties šeit!
Bezmiegs, paģiras un galvassāpes - šādi jutāmies agrajā sestdienas rītā. Mūsu aizraujošais piedzīvojums sākās Inčukalna mežā pulksten desmitos no rīta. Dāvis Šīre mūs informēja, ka vieta, kur meklēsim atradumus, ir vieta, kur agrāk atradās Pirmā pasaules kara bunkuri. To nezinot, tie izskatījās pēc parastām meža bedrēm. Pie katra atrastā artefakta Dāvis iegrima dziļā stāstā par vēsturi, kas asociējās ar noteikto priekšmetu. Visas nospriedām, ka, ja vēstures stundas tiktu pasniegtas šādā formātā, tad tās būtu daudz interesantākas un vairāk informācijas no tām paliktu atmiņā.
Objektu atrašanu varētu nosaukt par atkarību, jo tiklīdz atradām vienu, uzreiz pieauga ziņkāre un vēlme meklēt nākamos. Ejot jau uz mašīnas pusi, pilnīgi negaidīti atradām piecus pakavus. Pakavs tiek uzskatīts par laimes simbolu, tāpēc izejot no meža visi jutāmies laimes pārpildīti. Ja laiks nebūtu ierobežots, tad mūs noteikti no meža būtu jāvelk ārā ar varu.