Skip to main content

Rīgas sargi

vizuāli stāsti

Ikdienā Pauls Garančs savu lojalitāti, godu un cieņu Latvijai, izrāda, dienot godasardzē. Tā ir īpaši organizēta cilvēku grupa, kas piedalās militāro ceremoniju nodrošināšanā, veic kājnieku rotas pamatuzdevumus un, stalti stāvot miera stājā, nodrošina sardzi pie Brīvības pieminekļa un Rīgas pils.

Tīna Valtere, Greisa Geca, Paula Baumane, Nikola Maļina, Felicita Trokša

Valtere_Geca_Baumane_Maļina_Trokša_godasardze_foto_13_1.jpg

Paula vēlme bija dienēt tieši Rīgā, un apmācību ceļā viņš savu mērķi piepildīja. Godasardzes karavīra darbs noteikti nav no vieglākajiem. Pēc Paula uzskatiem, īpašībām, kam ir jāpiemīt godasardzes kareivim, lai veiktu savus pienākumus, ir pacietība un spēja noturēties miera stājā. Viņš atklāj, ka viņa hobijs ir sports un ar godasardzes darbu to izdodas veiksmīgi apvienot, jo godasardzes bāzē ir pieejams baseins un svaru zāle, ko Pauls labprāt apmeklē pēc darba dienas.

Valtere_Geca_Baumane_Maļina_Trokša_godasardze_foto_4.jpgValtere_Geca_Baumane_Maļina_Trokša_godasardze_foto_7_1.jpg

Parastā ziemas dienā Pauls, kā jau prasmīgs godasardzes karavīrs, dodas pildīt savus pienākumus, proti, stāvēt sardzē pie Rīgas pils. Nomainot kolēģus, Pauls ieņem savu sardzes posteni. Godasardzē ļoti svarīga ir disciplīna. Būt karavīram un stāvēt pie valstī nozīmīgiem objektiem nenozīmē tikai veikt darba pienākumu, bet arī paust savu patriotismu, stāvot zem plīvojoša sarkanbaltsarkanā karoga.

Valtere_Geca_Baumane_Maļina_Trokša_godasardze_foto_11_2.jpgValtere_Geca_Baumane_Maļina_Trokša_godasardze_foto_1.jpg

Godasargi nāk no dažādām pilsētām, bet visus vieno vēlme sargāt savu tēvzemi - Latviju.

 

 

 

Jaunākais saturs