Podkāsts “TikToknīca”. TikTokeru satura radīšanas noslēpumi

podkāsti

Šis ir intervijas žanra podkāsts, kas vēsta par TikTok satura radīšanu un tā veidotājiem Latvijā, un sastāv no sešām epizodēm. Katrā no tām uz interviju ir aicināts TikTokeris, kas sasniedzis vismaz 50 tūkstošus sekotāju šajā sociālajā medijā, lai atklātu visus satura veidošanas pamatprincipus un noslēpumus, kas ļāvuši sasniegt skaitliski lielu auditoriju. Podkāsts “TikToknīca” ir Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas Žurnālistika pēdējā gada studentes Elizabetes Rublānes radošais bakalaura darbs.

Klausies mūs Spotify un citās savās mīļākajās podkāstu straumēšanas vietnēs, kā arī seko līdzi Studentu medijam InstagramFacebookTwitter un YouTube.

Elizabete Rublāne, Studentu medijs Skaļāk

tiktoknica_title.png

1.epizode. Justīne Martinsone (@jushkapadrushka) par TikTok kā glābiņu no ofisa darba, biezas ādas uzaudzēšanu un TikTok veiksmes formulu | Podkāsts TikToknīca

Justīne Martinsone TikTok vidē plašāk pazīstama kā @jushkapadrushka. Viņa veido saturu, kas saistīts ar ēdienu – video receptes, restorānu, kafejnīcu un pārtikas iepirkumu apskatus. Papildus viņas profilā redzamas arī sadarbības ar dažādiem pārtikas un ēdienu zīmoliem. Justīnei satura radīšana šajā sociālajā medijā ir pilna laika darbs. Viņai šobrīd TikTok vidē seko gandrīz 84 tūkstošus liela auditorija. Šajā epizodē Justīne atklāti dalās par TikTok kā glābiņu no vienmuļa ofisa darba, konkurenci ar otru ēdienu TikTokeri Airitu Kodorāni, biezas ādas uzaudzēšanu un savu veiksmīgo satura veidošanas formulu.

2.epizode. Krišs Biedriņš (@baigais_nezvers) par TikTok burbuli, nevēlamo atpazīstamību un algoritma loteriju | Podkāsts TikToknīca

Krišs Biedriņš TikTok vidē plašāk pazīstams kā @baigais_nezvers. Viņš veido gan izklaidējošu, gan izglītojošu saturu, auditorijai skaidrojot dažādas situācijas, faktus un mītus. Piemēram, "Baisi kosmosa fakti" vai "Dīvaini Ginesa rekordi". Viņam šobrīd TikTok vidē seko gandrīz 105 tūkstošus liela auditorija. Šajā epizodē Krišs atklāti dalās par TikTok burbuli, nevēlamo atpazīstamību un algoritma loteriju.

3.epizode. Ketija Reuta (@te_chillkatte) par Kārenas tēlu, auditoriju trīs paaudzēs un TikTok mūzu | Podkāsts TikToknīca

Ketija Reuta TikTok vidē pazīstama kā @te_chillkatte. Viņai šajā sociālajā medijā seko gandrīz 53 tūkstoši sekotāju. Ketijas saturā atrodami sadzīviski video, kuriem klāt ir laba humora deva. Viņas saturu varētu iekļaut gan dzīvesstila, gan humora žanrā, jo tas ir kaut kas pa vidu abiem. Ketija mēdz iefilmēt arī dažādus skečus, kur atdarina kādu cilvēku vai situāciju. Trešajā podkāsta epizodē Ketija Reuta stāsta par Kārenas tēlu, auditoriju trīs paaudzēs un TikTok mūzu.

4.epizode. Edžus Kauķis (@iluzionists_edzus) par 50 miljoniem skatījumu, video kvalitāti un četriem gadiem TikTok | Podkāsts TikToknīca

Edžus Kauķis TikTok vidē pazīstams kā @iluzionists_edzus. Viņam šajā sociālajā medijā seko 276,6 tūkstošus liela auditorija. Viņš veido izklaidējošus un reizē izglītojošus video, kur skatītājiem rāda un māca dažādus maģijas trikus. Ceturtajā epizodē Edžus Kauķis stāsta par 50 miljoniem skatījumu, video kvalitāti un četriem gadiem TikTok

5.epizode. Elīza Kupča (@squadperson) par nišas atrašanu, TikTok tiešraidēm un naida komentāriem | Podkāsts TikToknīca

Elīza Kupča TikTok vidē pazīstama kā @squadperson. Viņai šajā sociālajā medijā seko 80,7 tūkstošus liela auditorija. Elīzas TikTok satura žanrs ir dzīvesstils, tomēr ar sarkastiska humora devu. Viņa izsaka savu viedokli par dažādām tēmām un atbild uz cilvēku komentāriem, runā par sevis mīlēšanu, LGBT+ tiesībām, sieviešu tiesībām, mobingu un citām nozīmīgām tēmām. Piektajā podkāsta epizodē Elīza Kupča stāsta par nišas atrašanu, TikTok tiešraidēm un naida komentāriem.

6.epizode. Linards Gnatišens (@audzhudeels) par izdegšanu, TikTok lomu un atbildības sajūtu | Podkāsts TikToknīca

Linards Gnatišens jeb TikTok vidē pazīstams kā @audzhudeels. Viņam šajā sociālajā medijā ir 140 tūkstošus liela auditorija. Linards veido izklaidējošu saturu, kas balstās uz humoru. Tie ir dažādi izaicinājumi, TikTok trendi, situāciju un cilvēku savstarpējo attiecību attēlošana. Sestajā podkāsta epizodē Linards Gnatišens stāsta par izdegšanu, TikTok lomu un atbildības sajūtu.