Skip to main content

Veiksmes stāsts: modes dizainere no Kārsavas

Sarunas
Raksti

Kārsavas novads var lepoties ar daudziem panākumiem, personībām un uzņēmējiem. Viens no Kārsavas lepnumiem ir modes salons “LAGU” un tā īpašniece Gunta Nagle. Jauna, uzņēmīga, talantīga un gatava izaicinājumiem.

nagle.jpg

Jauniete, kura ir savulaik Valsts Lauku tīkla pasākuma „Atbalsts jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” uzvarētāja. Tajā Gunta, prezentējot savu ideju, ieguva sertifikātu. Savukārt konkursā “Laukiem būt!” tika iegūta piektā vieta Latvijā un 900 latu naudas balva savas idejas realizācijai.

-Ar ko sākās Jūsu profesionālā darbība modes nozarē?

- Es vienmēr ir sapņojusi saistīt savu darbību ar modes un stila lietām, tāpēc Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolā ir iegūta interjera dizainera asistenta kvalifikācija. Arī studējusi vienā no labākajām Skandināvijas dizaina un biznesa augstskolām „TEKO Design + Business Via University College”.

-Kas Jums patīk savā darbībā kā jaunā uzņēmēja, kura nodarbojas savā sapņu jomā?

-Patīkamais ir tas, ka varu nodrošināt sevi ar darbu un klienti gaida rindā. Spēju samaksāt visus nodokļus un telpu īri kā godīgs latvietis – neko neapkrāpjot un neapšmaucot, jo daudzi jauni uzņēmēji domā par to, kā vairāk nopelnīt nevis izstrādāt patiesi kvalitatīvu preci.

-Tātad labāk ir mazāk nopelnīt, bet būt godīgam? Biznesā dažreiz ir jābūt izdevīgi negodīgam, vai ne?

-Dzīve ir kā bumerangs – viss nāk atpakaļ. Kā teikts latviešu sakāmvārdā: “Dots devējam atdodas”. Mēs dzīvojam Latgalē un esam latgalieši. Pārsvarā mēs labi sadzīvojam, esam labsirdīgi un viesmīlīgi pret pārējiem.

Mēs dzīvojam Latgalē un esam latgalieši. Pārsvarā mēs labi sadzīvojam, esam labsirdīgi un viesmīlīgi pret pārējiem

-Kā tad būt dizainerei mazajā pilsētā? Vai bija grūti izveidot uzņēmumu, kur nav tik daudz pilsētas iedzīvotāju? Ar ko Jūs varat noturēt jaunus un jau esošus klientus?

-Uzsākt šāda veida darbību mazā pilsētā vienmēr ir riskanti, jo pastāv daudz riska faktoru – klientu un darbaspēka, kā arī piemērotu telpu trūkums utt. Savu darbību es uzsāku 2012. gadā, taču modes salons  “LAGU” durvis vēra 2014. gadā. Šo triju gadu laikā salons ir guvis popularitāti un pieprasījumu. Gada aukstajos mēnešos rinda pēc pasūtījumu izstrādes veidojas mēnesi vai pusotru uz priekšu, savukārt gada siltajos mēnešos ir vēl lielākas rindas. Klienti ir lielākoties no blakus esošajiem novadiem – Rēzeknes, Ludzas, Balvu, Baltinavas u.c. Ir arī klienti, kas dzīvo galvaspilsētā vai citās pilsētās, taču, kopīgi vienojoties par pielaikošanām ne tikai modes salona telpās, visi pasūtījumi tiek izpildīti un nogādāti klientiem. Pēdējos gados Kārsava ir ļoti mainījusies. Pilsētā attīstās uzņēmējdarbība un mainās arī tās vizuālais tēls. Attīstās ne tikai Kārsava, bet viss reģions.

Kamēr būs cilvēki, būs pilsētas un būs lauki. Ja cilvēki skatītos nedaudz plašāk, vairāk strādātu, vairāk domātu par savu, nevis citu laimi, vairāk risinātu savas problēmas, nevis citu problēmas, visi cilvēki būtu daudz laimīgāki un vairāk virzītos uz priekšu

Kamēr būs cilvēki, būs pilsētas un būs lauki. Ja cilvēki skatītos nedaudz plašāk, vairāk strādātu, vairāk domātu par savu, nevis citu laimi, vairāk risinātu savas problēmas, nevis citu problēmas, visi cilvēki būtu daudz laimīgāki un vairāk virzītos uz priekšu. Dzīvot katram savu dzīvi – tāds ir novēlējums. Salona darbība notiek katru dienu un tiek strādāts trijās jomās – individuālie pasūtījumi, kolekcijas radīšana un sieviešu apavu līnijas izveidošana. Visi pasūtījumi ir roku darbs. Pašlaik salons galvenokārt nodarbojas ar individuālu pasūtījumu izpildi (apģērba šūšanu), aksesuāru šūšanu, kolektīvo pasūtījumu un apavu šūšanu, dažkārt ir pieejami apģērbi no nelielām kolekcijām. Nākotnē salona īpašniece plāno vairāk pievērsties apģērbu šūšanai un pārdošanai standarta izmēros, vairāk izstrādāt tērpu kolekcijas. Paplašinot piedāvājumu, pirms diviem gadiem salons sāka izgatavot ādas apavus.  Gunta uzsver, ka sākotnēji daudz laika tika patērēts, lai sagatavotu prototipus, bet reāli pārdošanai tie bija pieejami tikai pirms gada. Ādas apaviem pieprasījums ir pietiekams, bet ne tik liels kā individuālu tērpu šūšanai.

-Kā notiek Jūsu komunikācija ar klientiem?

-Tie klienti, kuri izvēlējušies mani un ir ieinteresēti izmantot SIA “Modes salona LAGU” pakalpojumus, to dara, jo vēlas apģērbu darināt tieši pie manis jeb strādāt personīgi ar mani, tāpēc vēl joprojām strādāju viena! Bet, izstrādājot kolektīvos pasūtījumus, strādāju kopā ar otru meiteni, kura nomā salona telpas savu šūšanas pakalpojumu veikšanai.

Autore: Kristīne Līvmane

Foto: old.karsava.lv