Skip to main content

Fotostāsts. Vēl pa vienai cigaretei

Foto

Smēķēšana ir viens no galvenajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem Eiropas Savienībā. Smēķēšanas atkarības jēdziens mūsdienās ir plašs un tā pamatā ir pieaugošais nikotīnu izstrādājumu piedāvājumu klāsts un sabiedrības interese par to.

Dažas no tabakas degšanas rezultātā ieelpotajām vielām: butāns, acetons, kadmijs, amonjaks, svins, arsēns, benzopirēns, toluols, darva, tvana gāze.

Novērotie simptomi drīz pēc smēķēšanas uzsākšanas: bieža klepošana, aizsmakums, novājināta imūnsistēma, vājināta garšas un smaržas uztvere.

Tomēr, apzinoties visas smēķēšanas radītās sekas, neskaitāmi daudz cilvēku tāpat izvēlas to turpināt darīt. Katram ir savs iemesls, kādēļ viņi izvēlas smēķēt – izskatās stilīgi, palīdz pret stresu, nomierina, palīdz koncentrēties, dara to ballītēs, ir atkarība un nespēj atmest vai pievienojas kompānijas dēļ.

Smēķēšana palīdzot cīnīties ar stresu un to saredz kā meditatīvu procesu. "Nekad nepiešķilšu cigareti steigā skrienot, jo tad šim procesam neredzu jēgu. Vislabāk cigareti ir pīpēt mierīgi stāvot vai sēžot kopā ar draugiem, kad nesteidzīgi tiek vilkts dūms pēc dūma un apkārtējā telpa piemutuļo ar izelpām," atzīst fotostāsta autore Marija Lazdiņa.

1.jpg
2.jpg
3.JPG
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8 (1).jpg
9.jpg

Autore: Marija Lazdiņa