Skip to main content

Fotostāsts "Piezīme nevietā"

vizuāli stāsti

Aleksejs Smolovs (29) ir specializējies ārstnieciskajā vingrošanā Rīgas Stradiņa universitātē. Ikdienā viņš vada nodarbības Cirka skolā, nodarbojas ar cīņu mākslu un deju. Viņu var arī saukt par uguns žonglieri un Sīra rata mākslinieku. Laura Gorodko (22) ir studente Latvijas Kultūras akadēmijā, kur jau vairākus gadus mācās laikmetīgo deju.

Aleksejs un Laura kopā dejo, veido un stiprina attiecības jau no februāra. Kopā ar horeogrāfi Janu Jacuku viņi ir izveidojuši laikmetīgās dejas priekšnesumu "Faux Pas" jeb Piezīme nevietā. Tā ir laikmetīgās dejas un cirka simbioze, kurā savijas trauslas metaforas par divu cilvēku privāto, citiem neredzamo attiecību pusi, kavējoties atmiņās par to, kas reiz ir bijis.

Šobrīd jaunieši tiekas vairākas reizes nedēļā, lai veidotu jaunu priekšnesumu Cabaret projektam, kas notika decembrī. Man bija iespēja aiziet uz viņu mēģinājumu Nacionālā filmu skolā, redzēt kā notiek treniņi un pavadīt laiku kopā.

Izvēlējos veidot fotostāstu par cilvēkiem, kurus iepriekš nepazinu. Caur paziņām sazinājos ar viņiem un nonācu mēģinājuma telpās. Katrs kadrs, ko uzņēmu, man bija jauns atklājums. Iepriekš nebiju daudz saskārusies ar laikmetīgo deju, Sīra ratu un vēl jo vairāk apvienojumu vienā priekšnesumā. Ar to arī man šī deja likās īpaša un atšķirīga, jo tiek izmantots Sīra rats, kas kļūst par jaunu līdzekli stāsta un iztēles rosināšanai.

IMG_7967.jpg
IMG_8105.jpg
IMG_8139.jpg
NAU07706 - Copy.jpg
NAU07844.jpg
NAU07850.jpg
NAU08013.jpg
NAU08020.jpg
NAU08037.jpg
NAU08153.jpg
NAU08181.jpg

Autore: Ieva Kalniškāne

Jaunākais saturs