Skip to main content

Fotostāsts. Mūsdienu atkarība

vizuāli stāsti

Mobilie telefoni cilvēku rotaļlietu klāstā ieņem īpašu vietu. Tie vārda tiešā nozīmē vienmēr ir vistuvāk miesai: jakas, bikšu vai žaketes kabatā. Mobilie telefoni mūsdienās ir neatņemama sastāvdaļa, to mēs izmantojam saziņai, ziņu uzzināšanai, izklaidei u.c.

“Izstrādājot mobilos sakarus, speciālisti bija iecerējuši cilvēka ķermeni izmantot kā antenas elementu. Ik reizi, pieliekot ausij telefonu, jau pēc 30 sekundēm mainās galvas smadzeņu bioelektriskā aktivitāte. Franču zinātnieku pētījumi ir pierādījuši, ka vairākumam mobilo sakaru lietotāju ir paaugstināts satraukums un palielināta nosliece uz psihozēm..” (GoInfo, 2017) Kā arī pierādīts, ka cilvēki, kas ir platformas “Facebook” lietotāji daudz vairāk cieš no depresijas, nekā tie, kas to neizmanto.
Šis starojums, frekvences, sociālie medij nav vienīgie negatīvie faktori. Lietojot mobilos telefonus, cilvēka acs(redze) nepārtraukti tiek kairināta un bojāta, kā arī pavisam vienkāršs faktors, cilvēki izmanto telefonus labsajūtas gūšanai un uzmanības novēršanai, kas bieži vien var novest pie riskantām situācijām vai nelaimes gadījumiem.

Foto stāsta ideja ir parādīt, to ka cilvēki diendienā izmanto telefonu jebkādās dzīves situācijās, kā strādājot pie datora, sportojot, gaidot transportu, atpūšoties, staigājot pa pilsētu utt. Ar fotogrāfijām vēlējos parādīt, iespējamās negatīvas sekas, kas var notikt nepārtraukti lietojot mobilos telefonus un ar to novēršot uzmanību no apkārtējās pasaules, kā arī ko tie atņem no mūsu ikdienas.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Autors: Rūdolfs Kārlis Rorbahs

Fotogrāfijas tika uzņemtas ar Canon 70D kameru + Canon 50mm f/1.8 objektīvu un Canon 300D + Canon EF 38-76mm f/4.5 objektīvu, dabiskā gaismā un pēc tam apstrādātas uz programmas Adobe Lightroom.