Skip to main content

Studentu brīvdiena

vizuāli stāsti
raksti

Studentu medijs skaļāk 

Katra studenta dzīvē mācības aizņem lielāku daļu no ikdienas. Tomēr, cik patīkami ir paņemt pauzi un doties brīvdienā. Apskatīt aktuālas izstādes, muzejus vai doties minī ceļojumā uz kādu Latvijas pilsētu. Par to tad arī ir jaunā studentu medija rubrika “Studentu brīvdiena”. Parādīsim, aprakstīsim, ko jaunu atklāt un iepazīt, cenšoties pieturēties pie studentiem draudzīga budžeta.

Pirmā mūsu pietura ir Rīga. Rudens ir bagāts ar kultūras un mākslas notikumiem. Grēks ir to neizmantot, un tādēļ mēs devāmies apskatīt trīs interesantas izstādes.

Elitas Patmalnieces izstāde “Apziņas skices

Adrese : Galerijā Putti, Peitavas iela 5

Cena : bezmaksas

Līdz 28. oktobrim. 

Web : https://putti.lv/lv/

10.PNG
89.PNG
141.PNG

Apraksts: Šī ir latviešu laikmetīgās mākslinieces Elitas Patmalnieces izstāde.  Darbi atspoguļo to, kas slēpjas cilvēka apziņā, kādas domas tur mājo. Izstādē ir iespējams arī aplūkot Elitas Patmalnieces radītās maskas, kuras māksliniece veido jau kopš marta, kad pasaules ātrais temps apstājās Covid-19 pandēmijas dēļ. Mākslas galerijā ir arī iespējams iegādāties mākslinieces veidotos apģērbus, skaisti dekorētos traukus, ilustrētās kartiņas un vēl daudz ko citu. Iziet ārā ar tukšām rokām būs patiesi grūti.

 

Mākslas centrs “Zuzeum

Adrese : Lāčplēša iela 101

Cena: 5 eiro, ar studenta ID 2.50eiro

Web : https://www.zuzeum.com/

66.PNG
025.PNG
Tveršana.PNG

Apraksts: Pavisam nesen, 10. septembrī, tika atvērts jauns mākslas centrs “Zuzeum”, kas ir mākslas kolekcionāru un mecenātu Dinas un Jāņa Zuzānu investīcija Latvijas un visas Baltijas jūras reģiona mākslas infrastruktūrā. Šī ir pasaulē lielākā privātā Latvijas mākslas kolekcija. Mākslas darbu autori ir no dažādām pasaules valstīm, darbi spēj pārsteigt ar savu oriģinalitāti, interesanto pieeju, kā arī atspoguļo dažādas dzīves situācijas. Tā ir izcila vieta, kur gūt iedvesmu un apdomāt redzēto pie gardas kafijas tases. Ir iespēja arī iegādāties skaistus suvenīrus, ko novērtēs ikkatrs mākslas cienītājs!

 

Kultūrtelpa “Točka

Adrese : Aptiekas iela 21

Cena : 3.eiro

Līdz 18. Oktobrim (Tādēļ nenokavē apskatīt!)

Web : https://tocka.lv/

11.PNG
22.PNG252.PNG586.PNG

Apraksts: Divdesmit tūkstošs kvadrātmetros ir apvienotas spilgtas, oriģinālas un brīžiem provokatīvas mākslas. Izstāde atrodas bijušās gumijas rūpnīcas izstrādājumu pārstrādes telpās, kuras jau krietnu laiku bija pamestas. Izstāde ir ierīkota trīs stāvos, kuros ir iespējams aplūkot jauno mākslinieku darbus, tajā pašā laikā arī vērot un baudīt vēsturiskās pamestās ēkas burvību. Apskatāmo objektu ir tiešām daudz, tādēļ jāieplāno vismaz pusotra stunda, lai būtu laiks apskatīt visu. Arī šī vieta būs ļoti iecienīta sociālo tīklu lietotājiem, jo ik uz soļa būs instagram cienīgs skats. Pārdomas un jaunas atklāsmes ir noteikti garantētas!

 

Pusdienu pauze : Mākslas aplūkošana ir laba nodarbe, bet nedrīkst aizmirst par gardām pusdienām. Domājot, kur paēst mūsu izvēle bija “Ezītis Miglā” daudzveidīga ēdienkarte arī ar veģetārām un vegāniskām opcijām. Un papildus prieks ikkatram RSU studentam 10% atlaide uzrādot derīgu studenta ID.

 

Mūsu studentu brīvdiena bija pilna ar jaunām emocijām. Elitas Patmalnieces izstāde atrodas mājīgā vecrīgas nostūrī, kas ļāva mums paslēpties no burzmas un uz brīdi pazust košos un pārsteidzošos mākslas darbos. Zuzeum aplūkojām zem viena jumta tik dažādus katrai gaumei piemērotus darbus. Tomēr lielāku pārsteigumu mums deva pavadītās stundas kultūrtelpā “TOČKA”, kur mākslu var baudīt pamestās rūpnīcas telpās. Mēs tikām apburtas ar tik dažādām emociju gammām. Izbrīns, prieks, nesaprašana un arī nelielas bailes par to, kas atrodas aiz nākošajām durvīm.

Cerams, ka palīdzējām tev izdomāt ceļvedi nedēļas nogalei.

Pavisam drīz tiekamies jau nākamajā studentu brīvdienā!