Skip to main content

11 stāsti par satikšanos

vizuāli stāsti

Kristiāna Beāte Žīle, Studentu medijs Skaļāk

"Pie mums Postijs atbrauca kurpju kastē, bet tagad dzīvo ziemas mājā," par savu jūrascūku stāsta Elīza. Kad viņa atnāk mājās un iesaucas: "Cūciņa!", tad var dzirdēt Postija priecīgo urkšķēšanu. Sirsnīgs fotostāts par dzīvniekiem, viņu paradumiem un satikšanos ar saviem saimniekiem. 

 

Miks un Rema

foto_1.jpg

Pieņēmums, ka rotveileri pēc dabas ir nikni un draudīgi, ir maldīgs. Patiesībā tie ir jauki un ārkārtīgi sirsnīgi, un, protams, ļoti sargā savu saimnieku. Mans suns Rema tam ir izcils piemērs. Mēs abi esam auguši kopā un pat gulējuši vienā gultā. Remu varu raksturot kā caur caurēm pozitīvu, vienmēr priecīgu un aktīvu suni. Remai ierasts rituāls ir pasniegt vienu ķepu, lai kāds to patur un pie reizes paglauda galvu. Tad pieglaužas tā, lai viņai ausī varētu iečukstēt visādas muļķības un mīļvārdiņus. Pēc tam seko skaļš būkšķis – viņa apgāžas uz muguras un saka: "Pakasi mani!" 


Artūrs un LoteFoto_2.jpg

Manu suni sauc Lote (2). Pirms diviem gadiem mēs ar ģimeni viņu atvedām no laukiem. Lotei patīk darīt blēņas un pastaigāties pa mežu. Lielākais kārums – čipsi.

 

Elīza, Postijs, Frīda un Berta

Foto_3.jpg

Manu jūrascūku sauc Postijs. Pie mums viņš atbrauca kurpju kastē, bet tagad dzīvo ziemas mājā. Savukārt, vasarā viņš dzīvo ārā – savā jaunajā divstāvu vasarnīcā. Viņam ļoti garšo gurķi un patīk skriet pa būri pulksten 4.00 no rīta. Ieraugot kādu, Postijs sāk lēkāt. Kad ienāku mājās un pasaucu: "Cūciņa!", tad var dzirdēt viņa priecīgo urkšķēšanu. 

Savukārt, suns Frīda ir dikti mīļa, un viņai ļoti patīk visi dzīvnieki, arī zirgi.  Nepatīk jūrascūka! Frīdas mīļākā aktivitāte – peldēšana. Bertu satikām Jelgavas tirgū, aizdomīga busiņa bagāžniekā. Viņai patīk sēdēt virtuvē pie galda, skatīties, kā cilvēki ēd un gaidīt, kad kāds nometīs ēdienu.

Foto_5.jpg

 

Loreta, Roko un Lords

Foto_4.jpg

Lords un Roko pēc tautības ir baltkrievi. Viņu iesaukas ir Roķis un Lordiņš. Suņus man atveda uz tenisa spēli kā pārsteigumu - lielā oranžā bļodā. Galvenais – viņi nav tik nikni, kā izskatās. Abu suņu vārdos noteikti vēlējāmies burtu r. Roko ir nopietnāks, bet Lords ir mīlulītis. Suņiem ļoti patīk smērēt omes baltās bikses, kamēr viņa nes tiem pankūkas. Abi ir izgājuši militāro apmācību par to, kā aizsargāt saimniekus.

 

Jēkabs un Murcis

Foto_6.jpg

Murcim ir 12 gadi, un viņš ir visresnākais kaķis pasaulē. Ja Murcis ir mājās, tad nav vajadzīgs suns, jo viņš sadod visiem svešiniekiem, kas cenšas ienākt. Kaķim ļoti nepatīk auksts laiks - kad Murcis ir nosalis, viņš nepārtraukti ņaud visu dienu. Viņam vienmēr ir vajadzīga kompānija, lai paēstu. 

 

Anna un Ankāra

Foto_7.jpg

Ankāra (10) pie manis viņa nonāca pirms trim gadiem, lai gan mūsu ceļi jau iepriekš bija satikušies. Brīdī, kad viņu nopirku, nebiju gaidījusi, ka tas prasīs tik daudz smaga darba, traumu un pārdzīvojumu. Tomēr sacensībās viņa vienmēr ir tā, kas izglābj manas kļūdas un lec pāri šķēršļiem no sirds. Arī mani vecāki Ankāru iemīļojuši, un tādēļ smejas, ka esam ģimene ar zirgu suņa vietā. Mācība, ko Ankāra man ir atklājusi ir – smags darbs atmaksājas, pat ja panākumus redzi tikai vēlāk.

 

Mētra un Haris

Foto_8.jpg

Haris (5) ir nosaukts par godu princim Harijam. Pilnajā vārdā – Harijs Džordžs II. Vācu aitu suns, šaušalīgi aktīvs. Saukts arī par Hāršu, bet tikai tad, kad saucu viņu pastaigāties. Mēdz ķert savu asti - kad to noķēris, skrien uz apli. 

 

Ingus, Brūnis un Melnis

Foto_9.jpg

Brūnis ir paņemts no patversmes, viņš ir visaktīvākais. Abi bieži vien izmet savu bumbiņu ārā no sētas un gaida, kad kāds to iemetīs atpakaļ. Brūnis un Melnis vienmēr ir gatavi doties uz jūru, lai izbaudītu peldes un varētu skraidīt pa smiltīm. Melnis mēdz aizlaisties uz mežu, kad mājās paliek pārāk garlaicīgi. Abi suņi katru gadu tiek uz ģimenes fotosesiju. 

 

Rihards, Derils un Franka

Foto_10.jpg

Derils dod ķepu un skrāpē ar to, ja vēlas, lai viņam veltītu uzmanību. Suns prot sargāt māju, un ar savu skaļo balsi baida visus mazos bērnus. Derils ir paklausīgs, ļoti mīļš un pūkains lempis ar vienmēr slapju bārdu. Turpretī Frankai patīk asināt zobus, tāpēc viņa visiem kož. Pēc pastaigām viss vienmēr ir nosmērēts ar dubļainajām ķepām. 

 

Elizabete un Šanele

Foto_11.jpg

Mēs ar Šaneli jau četrus gadus dzīvojam zem viena jumta. Suns iepriekš dzīvoja nelabvēlīgos apstākļos. Kad atbraucām Šaneli paņemt, mēs viņu nemaz neinteresējām - viņa staigāja apkārt savā nodabā, rēja uz lieliem akmeņiem un vārtījās pa dubļiem. Toties tagad viņa dzīvo kā princese. Šanele dod priekšroku mājās vārītām aknām un rīsiem ar burkānu biezeni!

 

Paula un Deizija

Foto_12.jpg

Deizijai vislabāk patīk gulēt dīvānā, un viņa nekad neatteiksies no vēdera pakasīšanas. Deizija katru rītu nāk uz otro stāvu mani modināt, iekāpjot gultā un skrāpējot mani ar ķepām.

 

 

 

Jaunākais saturs