"Pirms starta nestresoju!" Pasaules čempions un dīdžejs Rihards Snikus

vizuāli stāsti

Riharda dzīves sākums bija sarežģīts, ārsti konstatēja bērnu cerebrālo trieku, taču tas neļāva apstāties. Par zēnu atbildību uzņēmās viņa mīlošie vecvecāki. Riharda vectēvs reiz teica, ka Riharda spēcīgais raksturs, apņēmība, neatlaidība un spītība ir tikpat iedvesmojošs kā Riharda stāsts. Rihards ir pierādījums tam, ka patiesa aizraušanās un gribasspēks ir labākais dzinulis.

Renārs Liepa, Reinis Liepa, Anna Novākova, Evelīna Bērziņa, Linda Geidāne, Studentu medijs Skaļāk

Pat ja Riharda traucējumi ir lieguši viņam sazināties mutiski, ar viņu ļoti labi var sarunāties digitāli, rakstot atbildes datorā. 14 gadu vecumā Rihards sāka piedalīties jāšanas sportā. Sākumā tas bija veids, kā ar reitterapijas palīdzību attīstīt ķermeni, jo zirga ritmiskās kustības palīdz stiprināt muskuļus un palielināt fiziskās spējas. Tagad Rihards ar jāšanu nodarbojas profesionāli un panākumi ļāvuši kļūt tai par ienesīgu nodarbi. Sportista zirgs King of The Dance ir ne tikai zirgs, bet arī viņa dzīves sabiedrotais.

Geidāne, Novakova, Bērziņa, Liepas_foto5.jpgGeidāne, Novakova, Bērziņa, Liepas_foto4.jpg

Riharda lielākie sasniegumi ir sudraba medaļa 2020. gada Paralimpiskajās spēlēs un pasaules čempiona tituls 2022. gadā, kā arī  2012. gadā XIV Paralipiskajās spēlēs iegūtā ceturtā vieta, 2016. gadā XV Paralimpiskajās spēlēs iegūtā piektā vieta un 2017. gadā Eiropas čempionātā iegūtā sudraba medaļa. Rihards nepadodas un pie šī saraksta nedomā apstāties.

Geidāne, Novakova, Bērziņa, Liepas_foto2.jpgGeidāne, Novakova, Bērziņa, Liepas_foto1.jpg

Rihards ir cilvēks, kura dzīvē nav vietas garlaicībai. Ar mūziku un jāšanu sirdī viņš ir kā dzīvas enerģijas avots. Rihards sāka savu mūzikas ceļu Baldones mūzikas pamatskolā, kur viņa uzmanību pievērsa vijoles skaņas. Spēlējot "Brita Band" un būdams Zviedrijas stīgu instrumentu ansamblī, viņš saņēma jaunu pieredzi mūzikas pasaulē. Tagad Rihards aktīvi iesaistās mūzikā un DJ mākslā, paplašinot savus mūzikas apvāršņus un sekmējot gadu laikā iemīlētos žanrus – rave, trance un house, - kas spēj dot īpašu sajūtu un enerģiju. Viens no nesenākajiem dīdžejošanas pasākumiem Rigardam bija  Baldones stadionā par godu Latvijas dzimšanas dienai. Šobrīd Rihards atzīst, ka vēlas papildināt savas zināšanas un iemaņas kā dīdžejs, lai nākotnē būtu tas, kurš spēlē Vecrīgas klubos.

Klausies fragmentu

Geidāne, Novakova, Bērziņa, Liepas_foto3.jpg

Neskatoties uz sākotnējām grūtībām mūzikas jomā vai pirmajiem solīšiem reitterapijā, Rihards nekad nav pieļāvis, ka šķēršļi viņu apturētu. Gluži pretēji, viņš izvēlējies iet savu ceļu mūzikas un sporta pasaulē. Viņa dzīves filozofija ir skaidra – iet savu ceļu, nekļūstot par upuri grūtībām, un sekot saviem sapņiem, jo tieši vēlme un neatlaidība ir noteikumi, kas ļauj pārvarēt jebkurus šķēršļus. Viņš ir paraugs tam, ka nekas nav neiespējams, ja sirdī deg uguns un prātā dzīvo vēlme nepadoties.

Dejas karalis. Riharda Youtube konts