Skip to main content

Gan uzrādīt, gan apslēpt patiesību

vizuāli stāsti

Šis radošais darbs ir veidots no manu vecvecāku analogām fotogrāfijām. Vectēvs bija padomju laika amatierfotogrāfs, un nodotā materiāla mantojums ir devis iespēju plašāk analizēt un izpētīt ģimenes atainojumu, un to, kā apstākļi ir ietekmējuši indivīda radošos procesus. Kopumā izveidoju 12 kolāžas, kas ar vizuālu simbolismu komentē ģimenes problemātisko vidi. Kolāžas ar daudzslāņaino attēlu, krāsu, formu un grafiskiem salikumiem atklāj nospiestību uz indivīdu. 

Daniēla Gailīte, Studentu medijs Skaļāk

1.png

Ģimenes albums kalpo ar mērķi izcelt dzīves skaistākos brīžus, apslēpjot nepilnības. Tas var tikt izmantots kā dzīves gājuma notikumu atskats, pieminot fiksētos ģimenes brīžus. Rodas jautājums, kādas fotogrāfijas tiek saglabātas un nodotas tālāk. Fotogrāfija spēj būt interesants materiāls, ar ko strādāt, jo tas var gan uzrādīt, gan apslēpt patiesību. Radošam darbam izmantoju ģimenes fotogrāfiju materiālu ar jaunu nozīmi un citu perspektīvu.

Radošā darba kolāžas fiziskā formā ir atklātnes, kuru priekšplānā ir redzami mani darbi, un iekšpusē vecvecāku apsveikuma kartītes teksti ar dzejoļiem, novēlējumiem no ciemiņiem. Tas tiek izmantots kā absurds ģimenes dzīves atspoguļojums, kurā tiek noslēpta problemātiskā vide, un vēlējumi ir pretstats realitātei.

 

2.png3.png4.png5.png6.png7.png8.png9.png11.png12.jpg


Fotokolāžas veidojusi  Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas "Fotogrāfija" studente Daniēla Gailīte, izstrādājot bakalaura darbu “Sociālkritiskas fotokolāžas par alkoholisma problemātiku”.