Pieredzes stāsts. Atbalsta plecs liek cilvēkiem justies sadzirdētiem

Sezona 1
TV

Palīdzēt, uzklausīt un pastāstīt...laikraksta Neatkarīgā žurnāliste Inga Paparde atzīst, lai arī avīzē bieži raksta par sociālo politiku, tomēr pielikums Atbalsta plecs, ko viņa vada un veido jau kopš 2018. gada septembra, ir iespēja, kā padziļinātāk izpētīt un atainot cilvēku ar invaliditāti, arī nevalstisko organizāciju viedokļus, uzklausot reālus stāstus.

f64_inga_paparde_141107_004.jpg

Atbalsta pleca veidošanā iesaistās arī autore Aisma Orupe, fotogrāfe Rūta Kalmuka un maketētājs Andis Laizāns, kurš stāstus, rakstus un fotogrāfijas izkārto pielikumā. Atbalsta plecs Neatkarīgajā tapis ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu.

Žurnālistikas būtība ir pētīt, uzklausīt un pastāstīt, tāpēc tematiskais pielikums Atbalsta plecs runā par tēmām, kuras medijos apspriestas retāk. Medija mērķis ir arī izglītot un palīdzēt, tāpēc pielikumā publicē aktuālo informāciju cilvēkiem ar invaliditāti, viņu ģimenēm un aprūpes organizācijām. Žurnālistam ir liels gandarījums, ja viņš ar savu darbu var ne tikai informēt sabiedrību, bet arī likt sajust atbalstu. Tematiskais pielikums ar informatīviem rakstiem, sirsnīgiem stāstiem un fotogrāfijām liek cilvēkiem justies sadzirdētiem.

Atbalsta pleca tapšanas gaitā savā prakses laikā Neatkarīgajā ielūkojās 2. kursa žurnālistikas studente Gita Pērkone un multimediju 2.kursa studente Līva Simsone.