Reportāža. Izvēļu daudz, iespēja - RSU

Sestdiena 30. marts. Pavasara putni atgriežas no siltajām zemēm un topošie RSU studentu bariņi pulcējās Rīgā, Dzirciema 16. Spoži mirdzēja ne tikai pavasarīgā saule Rīgas Stradiņa universitātes logos, bet arī topošo studentu acis, kādam vēl mazliet apjukušas, kādam nogurušas no tālu mērotā ceļa, bet visiem tās spīdēja gaišā cerībā, domājot par savu izvēlēto topošo nākotnes ceļu.

Šodien bija RSU Atvērto durvju dienu pasākums, kas daudziem topošajiem studentiem ļāva pārliecināties par izvēlēto studiju programmu un augstskolu, satikt topošos pasniedzējus un iespējamos kursabiedrus. Izvēļu ir daudz, un ir grūti neapjukt, lai pieņemtu pareizo lēmumu.

Pie ieejas durvīm satiku divas jaukas un smaidīgas meitenes ar dažādām karjeras izvēlēm: Rūta, 18. gadi, mācās Rīgas Franču liceja 12. klasē un plāno studēt medicīnu, un Luīze, 19. gadi, mācās Rīgas Franču licejā un sapņo par diplomātes karjeru.

Kāpēc tieši medicīna? “Interese par medicīnu man ir galvenokārt tādēļ, ka vēlos palīdzēt cilvēkiem, vēlos iedvest viņos to cerību,” atbild Rūta. Uz jautājumu -  “vai nebiedē studijas medicīnā?” - Rūta atbildēja pārliecinoši, ka 12 gadi mācību nemaz neliekas tik biedējoši. 12 gadus jau ir mācījusies, tāpēc vēl 12 nebūs nekas neiespējams. Lai gan Rūta mācās humanitārā novirziena klasē, šobrīd pašmācības ceļā ar lielu apņēmību meitene padziļināti apgūst dabaszinātņu priekšmetus. Medicīnas nozare, kas interesē: pediatrija. “Man ļoti patīk bērni, tāpēc, ja nākotnē man būs iespēja palīdzēt kādam no viņiem, tas tiešām būs mans sapņu piepildījums.”

Otra smaidīgā meitene - Luīze no Rīgas franču liceja - plāno studēt Eiropas studijas Politikas zinātņu katedrā, un viņa jau no mazotnes vienmēr bijusi ieinteresēta politikā. “Daudz skatījos Panorāmu un interesējos par politiskiem notikumiem,” ar smaidu sejā saka Luīze.  Savu nākotni plāno saistīt ar diplomātiju. Šobrīd lasu Satori, BBC, The Guardian, Delfi u.c. Par studijām esmu izlēmusi un šobrīd esmu ļoti pozitīvi noskaņota, jo jau parunāju ar vienu no meitenēm, kas šobrīd studē man interesējošo programmu, un viņa mani ļoti ieintriģēja ar visu moduļu sistēmu un visu pārējo, kas būs gaidāms. Mani par Stradiņos piedāvāto studiju programmu pirms dažiem gadiem pārliecināja viens draugs, kurš studēja starptautiskās attiecības. Šī ir arī vienīgā vieta Latvijā, kur var studēt diplomātiju pamatīgā līmenī, un pasniedzējs M. Daugulis ir fantastisks, viņa joki atdzīvināja visu. Man ļoti patīk atmosfēra šeit,  un  šobrīd esmu ļoti pārliecināta, ka RSU ir riktīgi super.

Foto: Jūlija Ferčuka

Video autores: Madara Filipova, Antra Zuce, Laura Ozoliņa, Anete Grandava, Agnese Beāte Boževniece, Stefānija Andersone