Studenti klajā laiž jaunāko pētnieciskās žurnālistikas izdevumu Inquisitio

Pavasarī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes studenti nu jau tradicionāli klajā laiž pētnieciskās žurnālistikas izdevuma Inquisitio jaunāko numuru.

vaks.JPG

Šoreiz pētīta Latvijas karavīru uzvedība sociālajos medijos, Rīgas kriminogēnākās apkaimes, testēts, cik pieejamas ir kultūras vietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, izmēģinātas izplatītākās receptes lētu aviobiļešu pirkšanai un analizēta virkne citu tēmu. Žurnāla atklāšana notiks otrdien, 9. aprīlī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) jauniešu telpā -15+.

Inquisitio veidotāji ir RSU studiju programmu Žurnālistika un Fotogrāfija studenti. Tulkojumā no latīņu valodas žurnāla nosaukums nozīmē “izmeklēšana”, un šajā numurā sadaļā Sabiedrības pētījumi topošās žurnālistes Ieva Janelsiņa un Zane Bērica sekojušas līdzi Latvijas karavīru gaitām digitālajā vidē, vērtējot, kādas sekas var rasties  mūsu bruņoto spēku pārstāvju uzvedībai sociālajos medijos, Marina Latiševa un Aleksandra Zēberga izmeklējušas, kuras ir nedrošākās vietas Rīgas kartē, bet Marina Latiševa pievērsusies publisko vietu pieejamībai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Žurnāla sadaļā Pakalpojumu kvalitātes pētījumi numura vāka varone Agate Anna Grebže ļauj sekot savām gaitām, mēģinot atgūt naudu no bankrotējušas aviolīnijas, kā arī kopīgi ar studiju kolēģi Zani Bēricu testē ierastākos mītus par lētāko lidojumu atrašanu. Pakalpojumu kvalitāti turpina vētīt Luīze Anna Lejniece, piedāvājot izsekot atšķirībām starp valsts un privātajām skolām Latvijā, bet Krista Andersone, Dana Popova un Zane Bērica pievēršas Latvijas influenceriem un viņu rūpalam.

Šī Inquisitio numuru noslēdz Dzīvesstila pētījumi – Rebekas Rimšas veiktie eksperimenti, gan testējot mobilās lietotnes vingrošanai, gan kopīgi ar Danu Popovu vietējās mazumtirdzniecības ķēdēs meklējot vegānisku uzturu.

Žurnāls augstskolas paspārnē iznāk jau kopš 2015. gada un, kā norādījusi tā galvenā redaktore, RSU Komunikācijas fakultātes dekāne profesore Anda Rožukalne, Inquisitio kalpo par treniņpoligonu jaunajiem žurnālistikas censoņiem, kuru vārdus kādudien redzēsim Latvijas rakstošajos un raidošajos medijos. Žurnāla dizainu un maketu veidojis Modris Brasliņš, vāka foto autors – Emīls Liepiņš.

Pasākums sāksies ar lekciju Pētīt, atklāt un atmaskot – kā top studentu pētnieciskās žurnālistikas žurnāls Inquisitio, kur profesores Rožukalnes vadībā tiks skatīts, kā informāciju atšķirt no dezinformācijas, un kā studenti pēta datus, šķetina faktus un veido pētnieciskās žurnālistikas izdevumu. Vidusskolēniem un citiem interesentiem lūgums pieteikt dalību e-pastā: ilona[pnkts]vidulejaatlnb[pnkts]lv vai telefoniski: 26149129.

Atgādinām – ja jums nav LNB lasītāja kartes, tad LNB Klientu apkalpošanas centrā 1.stāvā iespējams saņemt apmeklētāja karti. Personīgās mantas pirms ierašanās jānovieto tām paredzētajos skapīšos. Jauniešu telpa -15+ atrodama M stāvā.

Ieva Nora Gediņa, RSU mediju attiecību vadītāja