Pasaules līmeņa tenisa svētkus atspoguļo arī RSU studente

Pasaules līmeņa tenisa svētkus atspoguļo arī RSU studente Gita Pērkone, jo laikraksta Neatkarīgā un studentu medija skalak.rsu.lv uzdevumā tika akreditēta šim svarīgajam sporta pasākumam. Lai arī tenisa svētki jau aiz muguras, tomēr piedāvājam Gitas Pērkones redzējumu.

Aizvadītajā nedēļas nogalē 9.un 10. februārī Arēnas Rīga tribīnes piepildīja Latvijas tenisa mīļotāji, pazinēji un atbalstītāji. Rīgā norisinājās līdz šim nebijuša līmeņa tenisa turnīra spēles – Federāciju kausa Pasaules II grupas 1.kārtas spēles, kurās Latvijas tenisa izlases meitenes mērojās spēkiem ar Slovākijas tenisistēm. Latvijas izlases sastāvā bija abas mūsu valsts vadošās raketes – Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko, kā arī Diāna Marcinkeviča un Daniela Vismane, kuras arī tur Latvijas tenisa vārdu augstā līmenī pasaules kortos. Komandu vadīja jaunais kapteinis Adrians Žguns. Jau pirms turnīra spēlēm izlasē valdīja pozitīvs noskaņojums gan no vadības, gan spēlētāju puses. Meitenes atzina, ka ir patiess prieks beidzot spēlēt mājās, savu skatītāju priekšā. Protams, māju sienas un spēlēšana zem savas valsts karoga kā vienotai izlasei uzlika papildu atbildības sajūtu pret atbalstītājiem.

Abas spēļu dienas nesa pozitīvas emocijas – mūsu meitenes izrādīja spēku, apņēmību un vēlmi parādīt saviem skatītājiem pēc iespējas labāku sniegumu. Pirmā spēļu diena tika aizvadīta ar vienspēlēm, kur izteikti labi varēja redzēt mūsu abu līderu atšķirīgo spēles manieri – Aļona, kā jau ierasts, dažbrīd iespītējās, bet parādīja savu spēcīgo raksturu labākajā nozīmē. Kā atzina pati Aļona, viņa ir ļoti emocionāla spēlētāja – tāpēc dažreiz ir grūti savaldīties spēles laikā, taču viņa apzinās, ka ir liela atbildība tad, kad nes ne tikai savu, bet arī Latvijas vārdu pasaulē. Toties Anastasija ar vēsu prātu un savu ierasti nosvērto spēles manieri, apvienojumā ar izteikti spilgtiem uzbrukumiem un neatvairāmām servēm veda Latvijas izlasi pretī panākumam. Arī otrajā dienā Anastasija neatstāja Slovākijas izlasei nekādas cerības. Mūsu tenisa princeses pārrakstījušas Latvijas tenisa vēsturi.

12.februārī notika izloze un tika noskaidrota Latvijas pretiniece turnīra turpinājumam. Latvija cīņu par nokļūšanu Federāciju kausa pirmajā grupā turpinās ar maču pret Vācijas tenisistēm. Tas būs vēl viens solis augstāk Latvijas tenisa attīstībā. Latvijas Tenisa savienības vadība paudusi patiesu gandarījumu par mūsu tenisa meiteņu sniegumu un to, cik augstā līmenī spējam sarīkot turnīru spēles. Tāpat jāpriecājas par Latvijas tenisa „jauno ēru”, kurā varam apspēlēt pasaules labākās izlases un spēlētājus. Tas nozīmē, ka teniss ir viens no tiem sporta veidiem, kurš gadu gaitā ir audzis un vērtējams ar plus zīmi. Latvijas tenisa spēlētāji un vadība noteikti negrasās apstāties pie iesāktā un tiek izvirzīti jauni mērķi, lai mūsu valsts vārds tenisa kartē iezīmējas vēl lielākiem burtiem.

Autore: Gita Pērkone, speciāli Studentu medijam skalak.rsu. lv

Foto: Māra Matisone