Armands Puče: Arī cilvēka radošajai pusei ir nepieciešams fitness

Rīgas Stradiņa universitātē notika sporta žurnālista un uzņēmēja Armanda Pučes vieslekcija „Intervija mūža garumā”, uz kuru 2.maijā tika aicināts ikviens interesents.

IMG_2639-.JPG

Armands Puče savu lekciju sāka ar atziņām par ģimeni, apgalvodams, ka ikvienam nepieciešama otra puse, kas sapratīs un sniegs atbalstu jebkurā situācijā. „Ikvienam vispirms ir jāapgūst prasme sarunāties. Cilvēks ir radīts tā, ka tam ir nepieciešama otra puse un tās atbalsts ne tikai Valentīna dienā.” Žurnālists uzsvēra personīgā privātuma svarīgumu, kā arī dalījās ar personīgo pieredzi, nepārtraukti apgalvojot, ka ģimenei vienmēr jābūt svarīgākai par visu, īpaši darbu. Lai arī A. Puče ir sporta žurnālists, par sportu viņš daudz nerunāja, bet par medijiem un žurnālistiku kopumā gan. Auditorija, īpaši topošie žurnālisti, tika aicināta aizdomāties par apkārt notiekošo, analizēt, iedziļināties un nepārtraukti meklēt atbildes.

„Ir jāiedzen sava radošā pasaule fitnesa pasaulē. Ja jūs redzat virsrakstu, jums nav jānokrīt ceļos un uzreiz tam jātic. Meklējiet otru virsrakstu, avotus, uzdodiet jautājumus. Žurnālistam nav jāzina viss, taču jāprot rīkoties ar kompasu - jāzina, no kurienes nākusi informācija,” atgādināja A. Puče.

Lektoram pavisam noteikti piemīt žurnālista svarīgākās prasmes - izprast un paskaidrot. Žurnālists nepārtraukti filozofēja, salīdzinādams pagātni ar mūsdienām, meklēdams cēloņus šobrīd medijos atspoguļotiem notikumiem, saistot šķietami nesaistāmus notikumus un personas. Apskatītie temati bija pietiekami nopietni, taču žurnālistam lieliski izdevās ikvienu no tiem papildināt ar amizantiem stāstiem no personīgās dzīves, piemēram, atceroties gadījumu no saviem studiju gadiem, kad kopā ar kursa biedru nav vēlējušies kārtot eksāmenu, tādēļ centās ar viltīgiem paņēmieniem no tā izvairīties. Žurnālists aicināja ikvienu no klātesošajiem izmantot savu studiju laiku visām iespējamajām radošajām darbībām.

Lekcijas beigās ikvienam bija iespēja uzdot jautājumus, auditorija bija ļoti aktīva, īpaši interesējoties par Armanda Pučes viedokli sakarā ar pasaules sporta notikumiem. A. Puče atzina, ka ar savām vieslekcijām apmeklējis gan dažādas mācību iestādes, gan bibliotēkas, stāstot jauniešiem par sevis sarakstītajām grāmatām. „Esmu piedzīvojis to pašu, ko jūs, tādēļ dalos ar savu pieredzi, lai mudinātu jauniešus ieklausīties savu intuīciju, kas, iespējams, pastāv, un darīt, nevis šaubīties.” Žurnālists apgalvoja, ka lekcijas viņam noder daudz vairāk nekā klausītājiem, jo tā ir iespēja satikt sen neredzētus cilvēkus un apmeklēt dažādas vietas. Par spīti šim apgalvojumam, Rīgas Stradiņa universitātes 1. kursa žurnālistikas studentes Kintija Alpe un Sanija Svipsta apgalvoja, ka lekcija bijusi noderīga tieši viņām kā topošajām žurnālistēm.

„Visvairāk man patika tas, kā Armands Puče uztver apkārt notiekošo, analizējot dažādas mūsdienās aktuālas tēmas, visu cieši saistot ar vēsturi. Arī retoriskie jautājumi, kas lekcijas laikā tika uzdoti auditorijai, lika aizdomāties par to, kas, kā un kādēļ notiek. Uzskatu, ka informācija, ar kuru dalījās Armands Puče, noteikti noderēs mums, topošajiem žurnālistiem,” atzina studente Kintija Alpe.

„Tā bija lieliska iespēja saņemt daudz labu padomu un uzklausīt sporta žurnālista Armanda Pučes dzīves pieredzi. Man kā žurnālistikas studentei bija svarīgi saņemt profesionāla žurnālista ieteikumus, kas varētu noderēt turpmākā studiju procesā. Tāpat man bija iespēja uzzināt A. Pučes viedokļus par mūsdienās aktuāliem tematiem, kas ietekmē ikvienu no mums,” savu viedokli pauda studente Sanija Svipsta.

Kā vēsta interneta ziņu medijs Delfi.lv, Armands Puče ir Latvijā pazīstams sporta žurnālists izdevniecības SIA "Mediju nams" bijušais vadītājs. Bijis galvenais redaktors "Sporta Avīzē" un laikrakstā "Neatkarīgā Rīta Avīze". A. Puče kopumā sarakstījis vairāk nekā desmit grāmatas par sportu, šobrīd ir sarunu šova par sportu „Hattrick ar Puči” vadītājs.

Autore: Samanta Peipiņa