Četras stundas miega un šķēle ķieģeļu maizes

podkāsti

Kad Lietuvā iebrauka OMON specvienības, Ojārs Stūre bija 19 gadus vecs filozofijas students. Barikādēs piedalīties viņu uzaicināja karatē treneris, kurš bija Brīvprātīgo īpašo kārtības sargu Talsu vienības komandieris. 1991. gadā, sākot no 13. janvāra, divas nedēļas Ojārs atradās posteņos, galvenokārt pie Brīvības pieminekļa, kā arī dažādos svarīgos krustojumos Pierīgā un gaidīja zvanus no uzbrukuma epicentriem, kuri nozīmētu, ka jābrauc izbraukumā. Atšķirībā no epicentra Domu laukumā, Ojāram nebija iespējas kopā ar tautiešiem paēst vakariņas. Teju katru dienu viņš bija gulējis četras stundas uz aukstas sporta zāles grīdas kādā skolā, un visas dienas garumā vienīgā pieejamā pārtika bija pāris šķēles padomju laika ķieģeļu maizes.

Ieva Stūre, Elīza Vegnere, Studentu medijs Skaļāk

Paldies Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, personīgi Annai Zeibārtei, kā arī psiholoģei Dinai Maķevicai.

Izmantotie avoti un mūzika:

Tautas Laiks, Zigfrīds Muktupāvels

Anita Timans, Banuta Kalns-Timans