Skaļāk! RSU Studentu medijs

TV

TV / 09. jūnijs, 2018

Kāpēc svarīga ir vakcinācija? Informatīva animācija par bērnu vakcināciju

Vakcinācija tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem sasniegumiem medicīnas vēsturē, kas palīdz krasi samazināt saslimstību ar infekcijas slimībām vai pat pilnīgi likvidēt atsevišķas no tām, samazināt bērnu saslimstību, novērst epidēmiju rašanās draudus un ievērojami mazināt sociālos un ekonomiskos zaudējumus, ko izraisa infekcijas slimības.
Bet kāpēc pēdējā laikā strauji pieaug tendence atteikties no bērnu vakcinācijas. 2015. gadā veikts pētījums, lai noskaidrotu par bērnu vecāku informētību un attieksmi pret vakcināciju. Analizējot respondentu atbildes par apmierinātību ar pieejamo informāciju par vakcināciju, noskaidrots, ka 21,8 % bija pilnībā apmierināti un 47,7 % – gandrīz apmierināti ar pieejamo informāciju. Turklāt 30,2 % respondentu labprāt saņemtu vairāk informācijas par infekcijas slimībām un ar tām saistīto risku. Pētījumā iegūtie rezultāti liecina, ka lielākajai daļai ir nepietiekami maz informācijas par vakcināciju, kas ļauj secināt, ka ir nepieciešams veidot izglītojošas kampaņas vecākiem par infekcijas slimībām un vakcināciju.
Animācija izveidota, ņemot vērā Slimību profilakses un kontroles centra izveidoto izglītojošo materiālu “Vecākiem par bērnu vakcināciju”. 

Elmaara Aiga Timma

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: