21. aprīlis, 2018

Fotoreportāža: simtgades filmas "Bille" atklāšana

Režisores Ināras Kolmanes jauno pilnmetrāžas spēlfilmu „Bille” Latvijas kinoteātros sāka izrādīt piektdien, 20. aprīlī, tādēļ mediju pārstāvji uz preses seansu tika aicināti 20. aprīlī plkst. 12 un preses konferenci plkst. 14 kinoteātra „Splendid Palace” Mazajā zālē. Filmas atklāšanā piedalījās arī RSU students fotogrāfs Ojārs Jansons.

Ģimenes filma Bille stāsta par mazo septiņgadnieci Billi, kas mīt 30. gadu Latvijā. Spītējot nabadzībai un ikdienas grūtībām, nesaņemot mīlestību un iedrošinājumu ģimenē, nespējot iederēties apkārtējā sabiedrībā, Bille neatsakās no saviem sapņiem, nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kopā ar draugiem Bille gan pārliecinās, cik reizes iespējams izbraukt karuselī, pirms sagriežas galva, gan dodas meklēt sapņu zemi Leiputriju brīdī, kad, šķiet, mājās atgriezties vairs nedrīkst.Mediju pārstāvjiem bija iespēja ne tikai noskatīties filmu kopā ar tās veidotājiem un aktieriem, bet arī saņemt atbildes uz saviem jautājumiem.
Filma tapusi Latvijas Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei un tās pamatā
ir populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna Bille motīvi. Filmas izplatītājs
Latvijā ir UzKino.

Filmas kadru fotoautors: Jānis Deinats