04. aprīlis, 2018

Žurnālā Inquisitio - par depresiju jeb No bronhīta līdz depresijai

Ikdienas steigas, pavasara negaidītā aukstuma vai vienkārši kārtējā vīrusa nomocīti, mēs lielākoties vienmēr, kā pirmo pie kā vērsties, izvēlamies ģimenes ārstu, taču nereti slimības izcelsme tiek ignorēta. Savukārt tas var novest pie nopietnākām problēmām.
Visiem zināmi dažādu nosaukumu un veidu vīrusi. Taču kā ir ar tiem vīrusiem, kas dzīvo un barojas uz mūsu nervu sistēmas pamata? Jau 2017. gadā Pasaules Veselības organizācija nopietni pievērsās aizvien izplatītākai problēmai - depresija. Depresija ir slimība un to uzsver arī viena no Rīgas ģimenes ārstēm Svetlana Trumpele: „Tā var pāraugt kādā nopietnā psihosomatiskā saslimšanā”.
Izvilkt sevi no depresijas ir iespējams, taču tikai ar labām domām un pozitīvu noskaņojumu šāda rakstura slimību neuzvarēsi. Lai uzzinātu, ko par depresiju un ģimenes ārstiem saka Latvijā atzīta ārste Svetlana Trumpele, kas jādara dara lietas labā, uzzinātu pieredzes stāstu, tad lasi jauno žurnāla Inquisitio izdevumu.
Inquisitio iepriekšējo numuru raksti elektroniskā formātā ir pieejami studentu medija Skaļāk! mājaslapā skalak.rsu.lv, bet jaunākā numura drukātā versija pieejama RSU Informācijas centrā Dzirciema ielā 16.

Papildus informācija:
Rīgas Stradiņa universitāte