Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

15. maijs, 2017

ZUMBA- pasaules fitnesa fenomens!


Pavasaris ir laiks, kad vairums steidz apmeklēt sporta zāli, lai iegūtu kārotās ķermeņa aprises līdz vasaras sezonas sākumam. Kā neapjukt plašajā nodarību piedāvājumā?Zumba pēdējo desmit gadu laikā ir strauji iekarojusi fitnesa pasauli, kļūstot par vienu no populārakajiem fitnesa grupu nodarbību veidiem.
 


 


Zumbas treniņu nodarbības sabalansē gan spēka, gan kardio treniņu elementus.


Kas ir zumba?
Zumba ir aizraujošs dejas fitness Latīņamerikas mūzikas ritmos. Zumbas pirmsākumi meklējami 1990. gadā ASV, kur horeogrāfs Beto Perez izveidoja šo unikālo nodarbību sistēmu. Zumbā tiek izmantoti aerobā treniņa un intervālu treniņa principi, pateicoties kuriem dalībnieks no nodarbības iegūst maksimālu labumu. Piemēram, lēnākam salsas ritmam seko ātrāks merenges ritms, augstākas intensitātes kustībām seko zemākas intensitātes kustības, kas rada dažādību un pārmaiņas, paaugstinot prieka faktoru, kā arī ļauj cilvēkiem ar atšķirīgu fizisko sagatavotību piedalīties un regulēt intensitātes līmeni atbilstoši savām vajadzībām. Zumba ir augstas intensitātes treniņš, kurš ir piemērots jebkuram fiziskās sagatavotības līmenim. Treniņa laikā tiek veidoti un nostiprināti sēžas, kāju, roku, vēdera un muguras muskuļi. Kardio slodze, kas rodas zumbas treniņa laikā, ir lieliski piemērota tiem, kuri vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem. Lai piedalītos nodarbībās, nav nepieciešama iepriekšēja deju pieredze, jo treniņā izmantotā horeogrāfija ir vienkārša un viegli apgūstama. Zumbas treniņu nodarbības sabalansē gan spēka, gan kardio treniņu elementus. Šis fitnesa veids ir piemērots visu sagatavotības līmeņu pārstāvjiem.

Treniņa laikā tiek veidoti un nostiprināti sēžas, kāju, roku, vēdera un muguras muskuļi. Kardio slodze, kas rodas zumbas treniņa laikā, ir lieliski piemērota tiem, kuri vēlas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.
 

Ketija Anna Iosova - zumbas trenere RSU Sporta klubā

 


Zumbas panākumu atslēga- dzīvesprieks!


Bet kas gan liek miljoniem cilvēku pievērsties tieši šim fitnesa veidam? Nodarbību neatņemama sastāvdaļa ir pozitīvā atmosfēra, ko rada saulainā Latīņamerikas mūzika un atraktīvie instruktori. Zumba ir slavena ar dzīvespriecīgo noskaņu, kas treniņu padara patīkamu. Revolucionārās fitnesa kustības sauklis „Ditch the workout, join the party” precīzi raksturo zumbas treniņu atmosfēru. Zumbas nodarbības apvieno lietderīgo ar patīkamo- treniņi uzlabo gan klientu fizisko formu, gan garastāvokli. Zumba pierāda, ka treniņi var būt arī jautri un sniegt dzīvesprieku. Varbūt zumba kļūs arī par Tavas ikdienas sastāvdaļu?


Zumba ir slavena ar dzīvespriecīgo noskaņu, kas treniņu padara patīkamu. Revolucionārās fitnesa kustības sauklis „Ditch the workout, join the party” precīzi raksturo zumbas treniņu atmosfēru. Zumbas nodarbības apvieno lietderīgo ar patīkamo- treniņi uzlabo gan klientu fizisko formu, gan garastāvokli.
  


Zumbas nodarbības notiek RSU Sporta klubā (Cigoriņu iela 3, Rīga) katru pirmdienu 17.30-18.30

Teksts un foto: Ketija Anna Iosova /Zumbas trenere RSU Sporta klubā/

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: