Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

22. janvāris, 2017

"Zaļā karotīte" – kvalitātes simbols


Attēls no merakilane.com

Lielveikalu plauktos preču izvēle ir vērienīga.  Preces atšķiras ne vien pēc veida vai cenas, bet arī izcelsmes vietas un kvalitātes. Bet kā mēs varam būt pārliecināti par savu izvēli? Vai spējam uzticēties tikai ražotāja teiktajam? Droši vien ka nē. Par kvalitātes standartu gādā Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas radītās kvalitātes zīmes – Zaļā un Bordo karotīte. Atbildi uz jautājumiem - cik labi mēs tās pazīstam un ko šīs kvalitātes zīmes norāda, vērsos meklēt Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā, kur uz maniem jautājumiem atbildi sniedza PR pārstāvis Oskars Fīrmanis.

“Zaļā un Bordo karotīte ir kvalitātes zīmes, kas apliecina, ka konkrētie produkti ir ražoti Latvijā un to ražošanā ir izmantotas kvalitatīvas izejvielas. Aptaujas dati rāda, ka Zaļā un Bordo karotīte iedzīvotāju vērtējumā ir divas no trim uzticamākajām un zināmākajām pārtikas kvalitātes zīmēm. Patērētāji samērā labi atpazīst Zaļo un Bordo karotīti. Zaļo karotīti atpazīst vairāk nekā 85% cilvēku, bet Bordo – vairāk nekā 45%. Daudz vairāk cilvēku atpazīst tieši Zaļo karotīti, jo tā tirgū pastāv daudz ilgāku laiku nekā Bordo.
Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka būtu nepieciešams ieguldīt daudz vairāk līdzekļu šo abu kvalitātes zīmju popularizēšanā. Vairākus gadus tas vispār netika darīts un tikai pēdējo divu trīs gadu laikā, kopš rūpes par Karotītēm uzņēmās Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas, atkal ir atsākušās mārketinga aktivitātes, kas vērstas gan uz patērētāju izglītošanu, gan Karotīšu produktu popularizēšanu.”

 
Attēls no karotite.lv

Vai Jūsuprāt Zaļā karotīte motivē patērētāju iegādāties pašmāju produkciju nevis importēto?
“Domājam, ka jā, jo patērētāji Zaļo karotīti asociē ar kvalitatīviem vietējiem pārtikas produktiem. Ja patērētāji to pamana, tad viņiem ir skaidrs, ka tas ir Latvijas produkts. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka Karotīte nav galvenais izvēles kritērijs, taču noteikti palīdz pārliecināt produktu, ka viņam rodas šaubas vai arī ir jāizvēlas starp diviem līdzvērtīgiem produktiem.
Dati rāda, ka cilvēkiem, pašreizējās ekonomiskās situācijas apstākļos, vēl joprojām galvenais produktu izvēles kritērijs ir cena. Tajā pašā laikā varam novērot, ka arvien vairāk cilvēku pievērš uzmanību produktu izcelsmei un kvalitātei. Zaļā un Bordo karotīte patērētājiem noteikti ir zināms kvalitātes garants, jo tās faktiski atbild uz svarīgākajām pircēju šaubām – ar karotītēm marķētie produkti ir ražoti tepat Latvijā, tie nesatur ģenētiski modificētus organismus un sintētiskās krāsvielas, un to kvalitāte tiek regulāri uzraudzīta, lai atbilstu visaugstākajiem standartiem.”


Attēls no karotite.lv

Roberts Kursītis

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: