05. aprīlis, 2018

YouTube kā peļņas avots, godīgs vai nē

YouTube kā peļņas avots, godīgs vai nē - to noskaidro pētniecisko rakstu žurnāls “INQUISITIO” ar Olīvijas Kairovas raksta palīdzību.
“YouTube.com” jau labu laiku ir “top” virsotnē sociālo vietņu sarakstā. Šo video platformu izmanto teju katrs no mums, taču ar vien populārāka kļūst video blogu veidošana, kur katrs video publicētājs spēj nopelnīt, tomēr šādu iespēju, izrādās, daudzi tā saucamie Youtuberi ir izveidojuši par biznesu. Tiesa, ļoti apstrīdamā veidā - ar ziedojumu palīdzību. Vai naudiņa, kuru saziedo tiek novirzīta paredzētajiem mērķiem? Par kādām summām ir runa? To varēs apskatīt uzskatāmās infografikās, jaunajā pētniecisko rakstu žurnāla Inquisitio numurā, kuras paver nedaudz lielāku skatījumu uz strīdīgo pelnīšanas jautājumu.
Tiesa citās valstīs šāds pelnīšanas veids ir daudz vieglāks, un likumdošana tur šajā jautājumā ir skaidri sakārtota, lai neveidotos šādi pārpratumi, taču vai likumdošana spētu pilnībā ietekmēt šo nākotnes, iespējams, oficiālo peļņas veidu?
Šā iemesla pēc savu viedokli par aktīvo peļņas veidu izsaka arī personības no jauniešu populārās radio stacijas “Pieci.lv”.
Inquisitio iepriekšējo numuru raksti elektroniskā formātā ir pieejami studentu medija Skaļāk! mājaslapā skalak.rsu.lv, bet jaunākā numura drukātā versija – RSU Informācijas centrā Dzirciema ielā 16.
Papildu informācija:
Rīgas Stradiņa universitāte