Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

15. decembris, 2016

Sapnis kļūt par ķirurgu

Madara Baturoviča: Labdien šodien uz sarunu ar mani ir ieradusies divpadsmitās klases skolniece Sanda, lai parunātu par viņas nākotnes plāniem un sapņiem pēc vidusskolas beigšanas


M. B.: Sveika, Sanda!

Sanda: Sveiki!

M. B.: Kādā universitātē tu vēlies mācīties un par ko?

Sanda: Vēlos mācīties Rīgas Stradiņa universitātē, par ķirurgu.
 
M. B.: Kā tu nonāci pie šādas profesijas izvēles?

Sanda: Mana mamma strādā par medmāsu Austrumu slimnīcā, tādēļ jau no mazotnes pavadīju slimnīcā daudz laika un man mamma vienmēr ir likusies kā varonis kas spēj palīdzēt slimiem cilvēkiem. Tas mani iedvesmo un es sapratu ka vēlos darīt to pašu, vēlos palīdzēt cilvēkiem veicot operācijas.
 
M. B.: Cik jauki, ka mamma ir devusi iedvesmu mācīties šajā nozarē un ar to saistīt visu savu dzīvi. bet kā ir vai viņa atbalsta tavu lēmumu pēc vidusskolas sākt mācības RSU un turpmāko dzīvi saistīt ar medicīnu?

Sanda: Sākumā viņa nebija visai priecīga, jo viņa man stāsta cik darbs medicīnā ir smags un grūts, ne tikai fiziski bet arī garīgi. Tam es piekrītu tomēr, viņa redz ar kādu sajūsmu es runāju par savu nākotni un cik ļoti interesējos par šo profesiju, tādēļ tagad atbalsta manu lēmumu mācīties medicīnu un palīdz man īstenot manu sapni.
 
M. B.: Kā ir tevi nebaida tas, ka vajadzēt ilgi mācīties līdz varēsi strādāt par ķirurgu, un ka mācības nebeigsies ar augstskolas beigšanu, bet turpināsies visu tavu dzīvi, jo medicīna attīstās un pilnveidojās ļoti strauji tādēļ tev vajadzēs mācīties visu savu dzīvi?

Sanda: Nē, tas mani nebaida, es saprotu, ka man vajadzēs visu laiku apgūt kaut ko jaunu un pēc mācībām Stradiņos, man vajadzēs pilnveidot savas zināšanas. Bet tas ir tā vērts, jo spēšu savu darbu paveikt labi un precīzi.
 
M. B.: Pateici vārdiņu precīzi un man ienāca prātā ka ir jau dažādi ķirurgi gan plastiskie ķirurgi, gan tādi kas nodarbojas ar mikroķirurģiju?

Sanda: Jā, man tēvs teica, ka jāiet mācīties par plastisko ķirurgu, jo viņiem vairāk maksā un prestižāks darbs nekā parastajiem ķirurgiem. Bet es nevēlos strādāt par plastisko ķirurgu, jo tas ir patāli no maniem mērķiem palīdzēt cilvēkiem. Plastiskais ķirurgs ir tas, kas izpilda pacientu vēlēšanās, lai viņi iegūtu labāku izskatu. Bet ķirurgs kas strādā ar cilvēkiem, kam ir kādas saslimšanas palīdz cilvēkiem dzīvot un pat izdzīvot.
 
Madara Baturoviča: Paldies par atklāto sarunu, vēlu lai viss iecerētais izdodas un tu kļūtu par veiksmīgu ķirurģi! Uz redzēšanos.

Sanda: Bija prieks šeit atrasties!Raksta autore: Madara Baturoviča

Tev varētu patikt

Komentāri

15. aprīlis, 2018

dsbdeoghh

ZbRdZW tajbwtvpmcxy, [url=http://czranydxsbrs.com/]czranydxsbrs[/url], [link=http://tgilbeacrqjk

01. augusts, 2017

pqpxge

gY4Wd9 cbkveccxannb, [url=http://wjvxhekzlftu.com/]wjvxhekzlftu[/url], [link=http://rcemgkmdjude

01. augusts, 2017

elomrtuszvh

2CZlE8 rocfbuncuruv, [url=http://ujlzerlotfvo.com/]ujlzerlotfvo[/url], [link=http://kbctqemudind

31. jūlijs, 2017

yzmsmbgoccr

sOzHHg vyibqshkalfc, [url=http://agdikrnqavit.com/]agdikrnqavit[/url], [link=http://ucwgklbqsfad

31. jūlijs, 2017

fjmkmweb

Jy6QCe froimqzbmdnu, [url=http://aqxszbpdemip.com/]aqxszbpdemip[/url], [link=http://zwjwgdzabmat

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: