01. aprīlis, 2018

RSU žurnālistikas studenti atklāj, kā YouTube video autori izvilina ziedojumus no bērnu maciņiem

„Šajā žurnāla Inquisitio numurā mēs iedziļināsimies aizraujošos rakstos un pētnieciskos izmeklējumos. Atklāsim, kā pašmāju jūtūberi izvilina ziedojumus no bērniem, izzināsim, kā pelna YouTube video autori un vai viņi maksā nodokļus. Sapratīsim, kā rīkoties, ja uznāk depresija, ko darīt, ja kādā mazpilsētā nevar atrast tik parastu lietu, kā tualeti, kur likt savu mūžībā aizgājušo mīluli un vai Latvijas puiši vienmēr ir un var būt Tēvijas sargi,” aicina žurnāla veidotāji Rīgas Stradiņa universitātes 3.kursa studenti. Bet to, ka darbs nemaz nebija tik viegls un drošs apliecina studente Olīvija Kairova: “Sava pētījuma laikā es uzzināju informāciju, kas radīja bailes turpināt iesākto. Man draudēja, no manis slēpās!” Bet par kuru rakstu viņa to saka, uzzināsi tikai izlasot Latvijā vienīgo pētniecisko žurnālu Inquisitio.
Pavisam drīz jau 3. aprīlī plkst. 16, Latvijas Nacionālās bibliotēkās 15+ telpā, notiks ikgadējā, vienīgā Latvijas pētnieciskās žurnālistikas žurnāla Inquisitio 4. numura atklāšana. Kopā ar dekāni, Komunikācijas studiju katedras vadītāju, galveno žurnāla redaktori Andu Rožukalni, piedalīsies arī rakstu autori 3. kursa studenti -  Kristaps Feldmanis, Nikola Veidemane, Katrīna Mediņa, Žanete Trepša, Toms Šķipars, Dārta Dindune un Olīvija Kairova, fotogrāfs Ojārs Jansons, kurš starp citu veidojis visas žurnāla fotogrāfija un pats joprojām neklātienē mācās par fotogrāfu RSU.
RSU Komunikācijas studiju katedru žurnālu Inquisitio izdod kopš 2015. gada pavasara. Katru gadu izlaiduma kursa studenti dodas pretī nezināmajam, un … tagad sagaidīts jau ceturtais Inquisitio numurs.
RSU studiju programmas Žurnālistika, Multimediju komunikācija, kā arī Fotogrāfija, sagatavo akadēmiski spēcīgus un praktiskus jaunos mediju profesionāļus. Inquisitio ir tikai viens no instrumentiem, kas studentiem pieejami profesionālo prasmju attīstīšanai. Komunikācijas fakultātes studenti veido materiālus studentu medijam skalak.rsu.lv , TV sižetus, videoklipus un gatavo radio saturu studentu medijam Skaļāk!, apgūst digitālo un analogo tehnoloģiju lietojumu fotogrāfijā RSU fotostudijā, veic exit poll aptaujas pašvaldību un Saeimas vēlēšanās un izmanto citas praktiskas platformas savas profesionalitātes slīpēšanai.
Inquisitio iepriekšējo numuru raksti elektroniskā formātā ir pieejami studentu medija Skaļāk! mājaslapā skalak.rsu.lv, bet jaunākā numura drukātā versija būs pieejama no 9. aprīļa RSU Informācijas centrā, Studentu pašpārvaldē un Komunikācijas studiju katedrā, Dzirciema ielā 16, Rīgā. Par citām izplatīšanas vietām var sazināties ar Komunikācijas studiju katedru.

Papildu informācija:
Rīgas Stradiņa universitāte