16. decembris, 2017

Jaunais modes mākslinieks Niks Jaunzems: ’’Darbs dara darītāju’’

Latvijā aizvien biežāk sāk darboties jaunie modes mākslinieki ar iespaidīgām idejām un aizrautību, lai savus darbus parādītu visai Latvijai un arī sabiedrībai ārpus mūsu valsts robežām. Sapņi ir lieli un tik pats liels ir šo mākslinieku talants. Viens no jaunajiem modes dizaineriem Niks Jaunzems – puisis, kuram ir augsta atbildības sajūta pret savu darbu, liela aizrautība ar mākslu un dizainu, un lieliska gaume, kas kopā savienojas jaunā ceļā uz modes dizainu.

Jaunais modes dizaineris - pastāsti par sevi, kas Tu esi un ar ko nodarbojies?

Mans vārds ir Niks, nāku no Kurzemes, precīzāk - Kuldīgas. Attīstu savu iztēli radot apģērbu, tādā veidā, šķiet, ka varu sevi dēvēt par jauno uzņēmēju.

Kā tapa ideja – izveidot pašam savu brendu?

Mana mamma modes industrijā ir jau ilgu laiku, sapratu, ka ar šo fantastisko izdevību varu uzsākt piepildīt arī savu sapni - darināt pats savu apģērbu.

Kāpēc tieši "First Grade"? Kāds ir nosaukuma stāsts?

Pavisam vienkārši, drēbes tiek darinātas individuāli, tas ir absolūts roku darbs, kas prasa ilgu laiku un vairāk piepūles. Tāpēc nosaukumu piesaistu tam, ka apģērbs sasniedz augsta līmeņa kvalitāti.

Kā izdomāji, ka tieši bomber tipa jakas būs pirmās kolekcijas galvenais apģērbs?

Kolekcija tika izveidota pavasarī, un šis ir laiks, kad cilvēki ziemas jakas maina pret kaut ko pavasarīgāku, plānāku. Kopā ar mammu nolēmu, ka veidošu apvienotu kolekciju ar viņas stila piesitienu. Mamma bieži vien modes industrijā strādā ar ādas materiālu, tāpēc arī šo kolekciju papildināja dažādi ādas stila elementi un izšuvumi. Jakas ir unisex, tās ir piemērotas un labi izskatās visiem.

Foto: no arhīva

Kā atšķiries no citiem modes māksliniekiem?

Domāju, ka atšķiros ar to, ka īsti neesmu mācījies, absolvējis nevienu no modes novirziena skolām, neesmu pat gājis kursos. Viss tiek darīts ar lielu gribasspēku un fantāzijām. Mans nākotnes plāns ir studēt ārzemēs, tieši modes sfērā, lai spētu konkurēt ar pārējiem Latvijas un pasaules brendiem.

Kur gūsti iedvesmu veidojot kolekciju?

Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt. Iedvesma vienkārši atnāk pareizajā brīdī, citreiz tā uznāk braucot mašīnā un klausoties mūziku. Citreiz iedvesma parādās, kad satiekos ar cilvēkiem, draugiem. Kā arī, bieži vien iedvesma rodas, skatoties un sekojot līdzi jaunākajām modes tendencēm. Ja tas interesē un ir vēlme sevi pilnveidot, tad informāciju un iedvesmu var atrast jebkur.

Foto: no arhīva

Vai apģērba materiālu un izgatavošanu veic tikai Latvijā?

Nē, ne tikai Latvijā, pārsvarā visi materiāli nāk no Eiropas valstīm.

Cik viegli vai grūti ir uzsākt šādu modes biznesu un kļūt pamanāmam Latvijas un ārzemju tirgū?

Manuprāt, mūsdienās tas ir īpaši grūti, lai sasniegtu popularitāti jābūt ļoti aktīvam sociālajos tīklos, jo mūsdienās atpazīstamību tikai šādi var gūt. Katrā ziņā ir jābūt lielai neatlaidībai un gribasspēkam, lai Latvijā varētu kaut ko sasniegt modes biznesā.

Kas, Tavuprāt, vairāk iegādājas Latvijas dizaineru apģērbu - paši latvieši vai tomēr ārzemnieki?

Domāju, ka pārsvarā tie ir paši latvieši. Tas būtu tikai loģiski, ka ārzemnieki nevēlas iegādāties dārgu apģērbu no nepazīstama brenda.

Tavuprāt, dizaineru radīto apģērbu var salīdzināt ar ekskluzīvu luksusa preci?

Protams, ka tas ir ekskluzīvi – nēsāt dizainera darinātu apģērbu. Prece ir dārga, jo tas ir roku darbs un dizainera fantāziju lidojums. Piekrītu, ka to ne visi var atļauties.

Kādi ir ''First Grade'' nākotnes plāni? Vai ir jau idejas jaunai kolekcijai?

Jā, plānu ir daudz! Šobrīd viss ir procesā, notiek jaunās kolekcijas radīšana. Ja vēlaties uzzināt vairāk, tad varat apskatīt instagrama kontā -

Foto: no arhīva.
Jaunā First Grade kolekcija

Zane Bērica