31. maijs, 2018

Kristīne Gailīte: RSU iegūtās zināšanas veidojušas profesionālās darbības pamatus

Kristīne Gailīte ir bijusī Rīgas Stradiņa universitātes studente, kura universitātē ieguva bakalaura grādu un maģistra grādu. Šobrīd viņa strādā profesijā, kuru ir apguvusi Rīgas Stradiņa univeristātē – Kristīne ir Eiropas lietu komisijas konsultante Saeimā. To, ko tad tieši Kristīne studēja Rīgas Stradiņa univeristātē un kāda ir viņas ikdiena tagad, jautāju viņai mazā intervijā.

Kādas studiju programmas studēji Rīgas Stradiņa univeristātē?
Sākumā studēju Eiropas studiju fakultātē politikas zinātni, un pēc bakalaura grāda iegūšanas iestājos komunikācijas fakultātē – stratēģisko un sabiedrisko attiecību vadības programmā, kur ieguvu maģistra grādu. Bakalaura studiju programmas ietvaros studēju arī ERASMUS programmā Francijā – Tulūzas Politikas zinātņu institūtā (Science Po’ Toulouse).
Kāpēc izvēlējies studēt tieši šīs profesijas?
Pēc vidusskolas gandrīz gadu biju brīvprātīgajā darbā Francijā, papildus citiem pienākumiem, man bija iespēja arī pastrādāt kā brīvprātīgajai Latvijas Goda konsulātā, kas mani iedvesmoja politikas zinātņu studijām. Savukārt pēc bakalaura iegūšanas politikas zinātnē, vēlējos iegūt papildus zināšanas komunikācijas zinātņu jomā, jo mani interesē “praktiskā” puse politiskajos procesos, nevis teorētiskā politikas zinātne. Abas apgūtās programmas viena otru papildina.
Kā izvēlējies par labu studēt tieši Rīgas Stradiņa universitātē?
Tolaik, kad meklēju bakalaura studiju programmas, Rīgas Stradiņa universitātes programmas apraksts par studiju saturu bija vispievilcīgākais. Tāpēc arī izvēlējos studēt tieši šeit.

Šobrīd strādā arī jomā, kur esi ieguvusi izglītību, esi Eiropas lietu komisijas konsultante Saeimā. Kādi ir tavi ikdienas darba pienākumi un kā tie ir mainījušies laika gaitā?
Uzsākot darbu Saeimā, strādāju pie gatavošanās (un īstenošanas) Latvijas Prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē – tolaik manos darba pienākumos ietilpa parlamentārās dimensijas pasākumu saturiskās komandas darba plānošana, organizēšana un plānošana un koordinēšanās ar pasākumu praktiskās izpildes komandu, kā arī komunikācija ar ārvalstu delegācijām un darba ar saturiskajiem dokumentiem koordinēšana, kā arī dalība satura veidošanā.
Manā atbildībā bija sekojoši parlamentārās dimensijas pasākumi, kurus tradicionāli rīko katras Prezidējošās valsts parlamenti:
–          COSAC priekšsēdētāju sanāksme (Eiropas Parlamenta, ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksme, kopā ap 100 dalībnieku- aut.piez.),
–          COSAC plenārsēde (Eiropas Parlamenta, ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju pārstāvju sanāksme, kopā ap 300 dalībnieku),
–          Parlamentārā konference par ES Kopējo ārpolitiku un drošības politiku, kā arī kopējo drošības un aizsardzības politiku (Eiropas Parlamenta, ES dalībvalstu un novērotājvalstu parlamentu Ārlietu, aizsardzības komisiju pārstāvju sanāksme, kopā ap 300 dalībnieku).
Šobrīd manos darba pienākumos ir ikdienas Eiropas lietu komisijas darbs, kas attiecas uz ES ārlietu, aizsardzības, ES Vispārējo lietu, arī Izglītības jautājumiem. Papildus – Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja un komisijas deputātu divpusējo ārvalstu vizīšu praktiskā un saturiskā organizēšana (gan izejošās, gan ienākošās vizītes), dažādu konferenču, pasākumu plānošana, organizēšana u.c.

Vai tas ko apguvi universitātē noder šajā profesijā?
Tā kā es studēju jomā, kurā ikdienā tagad arī darbojos, kopumā iegūtās zināšanas un iemaņas veidojušas manas profesionālās darbības pamatus.
Kas ir palicis visspilgtāk atmiņā no studēšanas Rīgas Stradiņa universitātē?
Visspilgtāk palicis atmiņā tas, ka studiju procesā bija jāapgūst liels darba apjoms, tāpēc citreiz nācās ziedot arī naktis, lai pagūtu izdarīt visus darbus.
Kāpēc Tu ieteiktu arī citiem studēt Rīgas Stradiņa universitātē?
Ja ir vēlme studēt ko līdzīgu, manuprāt, Rīgas Stradiņa universitāte piedāvā pietiekami profesionālu pasniedzēju komandu, kas sniegs nepieciešamās zināšanas. Studentam gan ir jāapzinās, ka ir jābūt pietiekami patstāvīgam, lai spētu pilnvērtīgi apgūt studiju programmu - ir jāprot organizēt individuālo mācību procesu, jo šajās studijās lielu daļu sastāda tieši individuālais darbs.

Madara Kleinšmite