Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

28. aprīlis, 2017

Katram savs stāsts

      Mūsu ikdiena paiet nepārtrauktā mijiedarbībā ar cilvēkiem. Reti kad mēs uzzinām kaut ko vairāk par personām, kas mūsu ikdienu cenšas padarīt vieglāku. Vai kādreiz esi aizdomājies, kas slēpjas aiz autobusa šofera, veikala pārdevēja vai biznesmeņa ārienies, kāda ir viņa personība, kādi hobiji, kāda ir viņa ģimene? Tieši šī iemesla dēļ, es centos noskaidrot vairāk par cilvēku, kuru mēs uztveram par parastu darbinieku un reti aizdomājamies, kas slēpjas aiz viņa formas tērpa. Gunārs ir izbijis taksometra šoferi. Ar Gunāru es iepazinos pasākumā, kura laikā iznāca pārmīt pāris vārdu. Sarunas laikā noskaidroju par viņā dzīvi, un man viņa stāsti aizrāva, tādēļ parādījās vēlme pastāstītu par viņu arī citiem.
     Gunāram ir 81 gads un šobrīd, kā pats izsakās: „bauda pensijas gadus.” Gunārs lielāko savu mūža daļu ir pavadījis pie autombīļu stūrs. Sākotnēji strādājis kā smagās automašinas šoveris, bet pēc 26  gadiem izvēlējies to nomainīt pret taksista darbu. Kā taksists Gunārs nostrādājis 30 gadus. Kopumā Gunārs 56 gadu laikā esot darbā ir veicis aptuveni divus miljonus kilometrus. Strādājot par taksistu nākas apvienot dažādas profesijas, piemēram, psihalogs, šoferis, dažkārt pat jāveic ārsta funkcija. Taksista darbu izvēlējās, jo tajā laikā varēja labi nopelnīt un bija daudz tīrāks darbs. Gunāram šis darbs patika un darīja to kārtīgi un ar lielu atbildības sajūtu, kā rezultātā saņēma lielu uzticību no savu darbadevēju puses. Kā uzticības apliecinājumu uzņēmums ļāva Gunāram darba auto turēt pie mājām, lai nebūtu no rīta jābrauc pakaļ auto uz garāžām, šāda rīcība tajā laikā bija retums. Savā 30 gadu ilgajā darba laikā Gunārs ir piedzīvojis tikai vinu avārīju, bet neskaitāmus piedzīvojumus.  Aiz stāstiem par darbu un zem formas tērpa slēpjas vīrietis ar savu stāstu.
     Gunārs ir dzimis un audzis Rīgā. Visu savu mūžu viņš ir pavadījis kādā privātmājā Teikā. Gunārs ir audzis latviešu ģimenē kopā ar māti un tēvu, kā arī divus gadus jaunāku brāli un 11 gadus jaunāku māsu. 1949. gadā Gunāra dzimtā māja tika nacionalizēta, kā rezultātā visai ģimenei nācās dzīvot pirmajā stāvā un pieciest augšējā stāva kaimiņus. 1992. gadā māja tika atkal atgūta viņu ģimenes īpašumā. Jaunības gadus Gunārs pavadījis Rīgas Industriālajā politehnikumā apgūstot radiotehniķa profesiju. Skolā bijis viens no gudrākajiem. Pēc tehnikuma bija vēlme studēt augstskolā, bet tā arī tas neizdevās, jo 18 gadu vecumā viņš tika iesaukts armijā. Armijā Gunārs pavadījis piecus gadus kā jūras kājnieks, dienējis Krimas apgabalā pilsētā Balakvala. Armijas gadus Gunārs atceras ar skumjām un saka, ka otreiz nevēlētos dzīvot šādos apstākļos un darot to, kas bija jādara.  Atbraucot mājās gunārs cenšas sakārtot savu dzīvi, un nolemj nolikt tiesības un sākt strādāt par smagās mašinas šoferi. Pēc pāris mēnešiem Gunārs iepazinās ar savu mūža mīlestību, kuru vēlāk, pēc gada kopā nodzīvot laika, lūdzis kļūt par viņa sievu.  Pēc gada noticis vēlviens liels notikums viņa dzīvē, 26 gadu vecumā Gunārs kļuva par tēvu mazajam Harijam. Dzīvē Gunāram bija viss ko viņam varēja vajadzēt, bet tomēr bija, kaut kas pēc kā viņš kāroja. Viņš bija liels nacionālists. Gunārs vēlējās dzīvot brīvā valstī. Gunārs stāsta, ka ir gadījušās reizes, kad ir iekūlies nepatikšanās runājot sliktas lietas par valdošo sistēmu vai pašu Krievu nāciju, bet kaut kā ir pamanījies izsprukt.
Gunārs kopā ar savu sievu kāzu dienā
Foto: Gunāra personīgais arhīvs
 
     Gunāram savas dzīves laikā ir bijuši dažādi hobiji un aizraušanās. Kopš bērnu dienām Gunāram paticis sportot. Jaunībā spēlējis futbolu, beidzis sporta skolu, bet turpmāko karjieru izjaukusi armija. Gunāra vienmēr ir patikuši suņi, jau kopš bērnības, kad viņš vedis suņus uz suņu skolu, un vēlāk arī uz suņu dresūras sacensībām, kas kļuva par viņa aizraušanos vairāku gadu garumā. Atmiņā Gunāram ir palikuši visi suņi, kas viņam ir bījuši, bet kā vienu no visu laiku mīļākajiem viņš nosauca Džeraldu,kas bija bokseru šķirnas suns, kas bija gluži kā viņa labākais draugs.
Gunārs ir diez gan pieticīgs vīrietis un nevēlējās sevi slavināt vai izcelt savas labās īpašibas. Pēc stāstiem nopratu, ka viņš vienmēr tur savus solījumus un ir ļoti labsirdīgs. Apzinības viņam nav trūkusi nevienā dzīves posmā, kā arī darbus prata darīt viss dažādākos. Gunārs ļoti cienīja savus vecākus, kas mūsdienās vairs nav tik novērojama parādība. Viņam ar tēvu bija izveidojušās tik ciešas attiecibas, ka viņi bija gandrīz kā draugi.
Tagad Gunārs savus pensijas gadus pavada mājas saimniekojot. Braukšana ar auto viņam joprojām ir asinīs un izmanto katru brīdi, lai sēstos pie stūres. Pārsvarā vizina savu mazo māsu, lai atvieglotu viņai dzīvi. Gunārs būdams inteliģents vīrietis arī ir pacenties apgūt jaunākās tehnoloģijas, ne visas tomēr izmanto, bet datoru izmanto gandrīz tik pat labi kā pusaudži, kas pierādījās, tad kad palūdzu kādu fotogrāfiju.
Gunārs uzskata, ka jebkurš dzīves notikums ir tikai nācis par labu, un tas ir papildinājis viņa dzīvi. Ir gājis gan grūti, gan pieredzēti labi laiki, bet nevienā brīdī viņš nav mainījis skatu uz dzīvi.
     Bieži visinteresantākie stāsti ir tieši tādos cilvēkos, kuriem mēs nepievēršam uzmanību. Dažkārt ieklausoties kādā pēc skata parasta sirmjgalvja dzīves stāstā mēs gūstsam vairāk kā no grāmatām, jo šī persona ir pieredzējusi savām acīm un izjutusi to uz savas ādas un izstāstīt to tā kā neviena vēstures grāmata to nespēss.

Toms Šķipars

Tev varētu patikt

Komentāri

09. jūnijs, 2018

hulhbzz

wpHpQt fmutnrqsaavg, [url=http://lfdxcdotxrni.com/]lfdxcdotxrni[/url], [link=http://jidygbarakze

09. jūnijs, 2018

dxgaclqqa

CwQ9YO buhuzdyshgcb, [url=http://dfdvskrtobtj.com/]dfdvskrtobtj[/url], [link=http://dbpxfxbrrgwr

18. maijs, 2018

lqdzxastvt

QOV5Dz rixdeoxnrkzw, [url=http://aqaxzrqkoavg.com/]aqaxzrqkoavg[/url], [link=http://xhlssjhiyaag

18. maijs, 2018

pcnqpo

TvZjSp hnreitastfvl, [url=http://ajmviszkjolf.com/]ajmviszkjolf[/url], [link=http://yjzvmofuvuaw

15. maijs, 2018

wqwxhnmnujs

I5IRYe jagzstmzpmwu, [url=http://rltniabqjvnx.com/]rltniabqjvnx[/url], [link=http://ttxbbdbeghbf

1
2
3
...
5

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: