Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

13. marts, 2017

Kas jauns ārpus Zemes?

Zinātnieki pasaulē ik dienas raugās teleskopos, lai, iespējams, ieraudzītu ko jaunu un neizzinātu. Februāra beigās ziņa par septiņām planētām , no tām trim šķietami apdzīvojamām, aicināja ar interesi skatīties nākotnē. Planētas atrastas riņķojam ap pundurzvaigzni “TRAPPIST-1”, un šo atklājumu nevajadzētu aizmirst – jādomā, kā tikt tuvāk un uzzināt vairāk. Lai arī ar tehnoloģijām, kas šobrīd mums pieejamas, ceļojums aizņemtu mazliet vairāk kā 11000 gadu, domājams, ka cilvēks var ātrāk un labāk – pēc fizikas likumiem, ceļojot gaismas ātrumā, nokļūšana pie nesen apzinātajiem kaimiņiem aizņemtu nieka 40 gadus. Tāpēc skaidrs ir viens – cilvēcei priekšā ir daudz domāšanas, atklājumu un izmēģinājumu. 

Arī tuvāka nākotne visuma izzināšanas ziņā paredzama visai interesanta - 2012. gadā pasaule uzzināja par ambiciozo “Mars One” projektu, kurš, neskatoties uz to, ka cilvēks līdz šim nav spēris kāju uz šīs planētas, paredz kolonijas izveidi uz Marsa. Četru cilvēku komandu galamērķī plānots nogādāt līdz 2025. gadam, tādējādi apsteidzot arī NASA plānus par Sarkanās planētas apciemošanu. Topošo astronautu atlase un līdzekļu piesaiste vēl notiek un datumi nav akmenī kalti, projekts līdz šim ticis arī plaši kritizēts, taču, kas zina- varbūt pēc pieciem gadiem ikvakara seriāla vietā vērosim realitātes šovu (jā, tas tiks translēts kā realitātes šovs!) par dzīvi kosmosa kuģī un uz svešās planētas. Aplūko, kā izskatīsies četru vienīgo Marsa iedzīvotāju mājvietas video!

Jau nākamgad cilvēci sagaida liels notikums – NASA, Eiropas Kosmosa aģentūra un Kanādas Kosmosa aģentūra 2018. gada oktobrī plāno palaist Džeimsa Veba kosmisko teleskopu, kas aprīkots ar sensoriem, kam jāuztver pat niecīgākos signālus. Šis teleskops varēs sūtīt pelnītā atpūtā arī Habla kosmisko teleskopu, kas, kopš palaišanas 1990. gadā, cilvēcei ir sniedzis attēlus un informāciju par nezināmo tālajā visumā. Varbūt tieši Džeimsa Veba kosmiskais teleskops dos zaļo gaismu ceļasomu kārtošanai uz “TRAPPIST-1”?

Skaties un klausies raidījumu "Projektorija" kopā ar Elvi Vežuku un Ričardu Lāci ceturtdienās, plkst. 18.00, un uzzini daudz jauna par dažādiem projektiem, atklājumiem, notikumiem! Seko līdzi arī Facebook
Zinot vairāk varēs Runāt Skaļāk! 

Sagatavoja Arta Rundvalde

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: