Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

02. marts, 2017

Kā apceļot Eiropu ar 5 eiro kabatā

Dažkārt ceļošana ir lētāka nekā dzīvošana un strādāšana vienā vietā, taču lētam ceļojumam ir jābūt savlaicīgi izplānotam.
Pēdējā ziemas mēnesī ir īstais laiks padomāt par to, kur braukt pavasarī vai vasarā, lai aizraujoši un, pats galvenais, lēti pavadītu laiku. Daudzi no mums sapņo par ceļojumu pa Eiropas valstīm, bet bieži vien dažādu iemeslu dēļ to nākas atlikt līdz vēlākam. Liekas – tūlīt, tūlīt sakrāsi naudu, nopirksi biļeti lidmašīnai vai vismaz autobusam. Bet dažkārt pienāk brīdis, kad Tu met visu pie malas un vienkārši brauc… pat ja Tev ir tikai 5 eiro kabatā. Taču, cik ļoti tas atšķiras no parasta ceļojuma un kas jāņem vēra, plānojot Eirotūri?
Titulbilde: Mikus VimbaPar ko ir nepieciešams savlaicīgi padomāt

Ir divi veidi, kā uzsākt ceļojumu. Uzsākt haotisku ceļojumu bez konkrēta maršruta un doties, kur acis rāda, meklējot dzīvesprieku vai tieši pretēji – rūpīgi izplānot ceļu un sastādīt sarakstu ar apskates vietām, kuras ir vēlme apmeklēt. Drosme un uzdrīkstēšanās nav vienīgais, kas nepieciešams. Abos gadījumos ir paredzēts sagatavošanās posms, kas iekļauj:
 
  • Teritorijas izpēti. Pirms mesties piedzīvojumā ir jāiepazīstas ar vietu, kur brauc. Lasīt internetā ziņas, citu ceļotāju blogu ierakstus, jautāt paziņām, uzzināt kāds ir klimats, kultūra, dzīvošanas apstākļi, tādā veidā gūstot padomus, kas noteikti ir nepieciešams un kas ir tās lietas, bez kurām varētu arī iztikt.
  • Karšu pieejamību. Lai arī digitālajā laikmetā bieži vien tiek izmantotas elektroniskās kartes un navigācija, kas ļauj izvērtēt konkrēto atrašanās vietu, potenciālās izkāpšanas vietas, tomēr nedrīkst aizmirst, ka viedtālruņa baterija nav mūžīga, tas jebkurā brīdī var izlādēties un atrast ceļā uzlādes punktu var būt grūti. Tāpēc papīra karte ir un paliek neaizvietojams ceļabiedrs.
  • Ceļojuma ilgumu. Plānojiet ceļojumu ar laika rezervi. Ņemot vērā, ka kabatā ir minimāli izdevumi – autostopi ir vienīgais veids, kā var tikt līdz nostādītajam mērķim. Taču nekad nevar zināt, kad ceļojums sāksies un kad beigsies. Var izplānot ceļojumu uz nedēļu, bet nobraukt veselu mēnesi, galu galā, autobraucēji nebrauc pēc saraksta.


 
foto no privātā arhīva
Par to, kas jāņem līdzi
 
  • Pase ar derīgu vīzu
  • Vārdnīca kabatā. Jāatceras, ka galamērķī dzīves apstākļi ir citi, līdz ar to arī valoda. Ja valodas nav stiprā puse un negribi sazināties ar zīmju palīdzību – ņem līdzi vārdnīcu.
  • Pirmās nepieciešamības lietas. Sakārtot mugursomu ar nepieciešamajām mantām ir viens no grūtākajiem sagatavošanās posmiem, jo nekad jau nevar zināt, ko tieši vajadzēs un ko nevajadzēs konkrētajā brīdi. Taču neliels drēbju skaits, nodrošinot sevi gan aukstiem, gan siltiem laikapstākļiem, telts, guļammaiss, galu galā, vienmēr var pārnakšņot kaut kur pa ceļam zem zvaigžņotām debesīm, kabatas lukturītis, maza aptieciņa,  nazis, karote un trauks, kurā pagatavot ēdienu ir pamatlietas, kurām jābūt katra ceļotāja komplektā.
 

 Tālos ceļojumos mugursomas saturs formulējas dabiskā ceļā – kaut kas pazūd, tiek izmests, kaut kas tiek atrasts, uzdāvināts.

foto no privātā arhīva

Par to, kā izdzīvot
 
  • Bezmaksas alternatīvas. Apmeklē tādas mājaslapas kā www.hitchwiki.org un www.hitchbase.com , kurās varēsi konkrētāk uzzināt par vietām, kur vislabāk “stopēt” mašīnas. Tomēr bez ticības cilvēka laipnībai nebūtu ieteicams aizrauties ar autostopiem. Universālu drošības noteikumu nav. Visa pamats ir situācija. Ja tomēr pa autostrādi nebrauc neviens tālbraucējs vai bailes par drošību ņem virsroku, pastāv cits risinājums – mērot atlikušo ceļu ar kājām. Lai arī tā ceļā tiek patērēts krietni vairāk laika, tomēr drošība ir pirmajā vietā.
  • Budžets. Iespēja piepelnīties. Ja kabatā tik tiešām ir 5 eiro –  tā nav problēma, vienmēr ir risinājums. Eksistē dažādi veidi kā var nopelnīt naudu: piestrādājot kafejnīcā vai kādā tūrisma objektā, kā arī iegūt pieredzi darbā ar hosteļiem, pateicoties “Workaway” programmai, kas nodrošina brīvprātīgu kultūras apmaiņu starp cilvēkiem no dažādām valstīm, kas ceļo ar ierobežotiem līdzekļiem, sniedzot iespēju apgūt un praktizēt svešvalodas. Par vidēji piecām darba stundām dienā ceļotājs saņem ne tikai mitekli, bet arī uzturu.
  • Budžets. Miteklis apmaiņā pret palīdzību. Dzīvesvietas atrašana nav problēma, pateicoties “Couchsurfing” programmai, kuras pamatā ir ideja – ceļo un paliec pa nakti nevis viesnīcā, hostelī vai zem atklātām debesīm, bet gan pie kāda no vietējiem iedzīvotājiem.  Tas ir ne tikai naktsmājas, bet arī kultūras, paradumu, tradīciju iepazīšana apmaiņā pret laipnību, draudzīgām attiecībām un palīdzību.  

Būt drosmīgam un uzdrīkstēties – tāda ir ceļojuma galvenā doma.
 

 
Tūrisma aģentūras jau iepriekš izstāsta, kāds būs tavs ceļojums, ko tu darīsi, kur brauksi ekskursijā un ko redzēsi, neļaujot vaļu iztēlei. Pamest visu un rauties piedzīvojumā, doties tur, kur acis rāda, pārvarot bailes un atgūt dzīvesprieku, iepazīt sevi.  Ielaist sevī kādu daļiņu no pasaules daudzveidības un to otru sniegt citiem.

 

Marina Latiševa

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: