Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

27. marts, 2017

Inquisitio nr.3 žurnāla prezentācija

Dodoties uz trešā “Inquisitio” žurnāla atklāšanas pasākumu, man nebija ne jausmas, kas mani sagaidīs, jo ar iepriekšējiem šī izdevuma numuriem nebiju saskārusies, taču bažas aši vien nozuda, ierodoties Rīgas Dzemdību nama Baltajā zālē, kas bija pietiekami plaša, lai uzņemtu visus klātesošos viesus, bet tajā pašā laikā radīja omulīgu gaisotni gaišajā, saules staru apspīdētajā telpā. Pasākuma laikā rakstu autores interesentiem sniedza ieskatu šī numura galvenajās tēmās, tādējādi pamudinot klātesošos iepazīties ar pilnajām rakstu versijām. Arī galvenā žurnāla redaktore un profesore Anda Rožukalne, teikdama ievadvārdus, kā pateicību projektā iesaistītajiem, sniedza vaniļas pākstis, lai to saldā un izteiksmīgā smarža arvien turpinātu priecēt un uzmundrināt jauniem projektiem pat tad, kad iedvesma šķiet kaut kur nozudusi.
 

  


Kā lielais žurnāla raksts mums tiek piedāvāts RSU žurnālistikas studentu pētījums par AirBaltic Bombardier Q400 NextGen lidmašīnas šasiju, saistībā ar incidentu pagājušā gada 17. septembrī, kad jau iepriekš minētais lidaparāts nolaidās Rīgas lidostā paaugstinātas drošības apstākļos. Kā vēstīja abas pētījuma autores, Alise Sņegireva un Kristīne Gerasimenko, nepieciešamo informāciju no kompānijas komunikācijas viceprezidenta Jāņa Vanaga tā arī neieguva, tādēļ to vajadzēja meklēt citviet. Par spīti šķēršļiem, meitenes ir veiksmīgi tikušas galā ar uzdevumu un aktualizējušas jautājumu par informācijas ticamību mediju vidē.

Nākamā lielā tēma un viens no trijiem šajā numurā atspoguļotajiem pētījumiem par sabiedrību bija par vienu no Latvijas anti - rekordiem – smēķējošām grūtniecēm. Kā tika noskaidrots, mūsu valsts ierindojas trešajā vietā starp visām Eiropas valstīm, kurā grūtniecības laikā smēķē aptuveni 37% jauno māmiņu. Mūs apsteidz tikai Grieķija un Bulgārija, un, kaut arī dati ir iegūti no 2009. gada pētījuma un statistika visticamāk ir mainījusies, nevar noliegt, ka šis skaitlis ir milzīgs un neliek mums lepoties. Šajā jautājumā savu ekspertes viedokli sniedza arī RSU profesore un Medicīnas fakultātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras vadītāja Dace Rezeberga, mudinot arvien vairāk runāt par šo problēmu un celt to gaismā, jo vainojama ir sabiedrība, kā tāda un visu vainu nevar novelt vien topošajai māmiņai ar smēķi mutē.

Jāpiemin, ka šajā izdevumā skartas arī tādas tēmas kā patvēruma meklētāju mentoru nozīme un ikdiena, un reliģisko sektu vilinājums, tuvāk apskatot tieši Jehovas liecinieku un mormoņu apvienības, sniedzot ieskatu šo organizāciju uzbūvē, kā arī pašu pētnieču un raksta autoru pieredzē. Lasītājam tiek piedāvāti arī interesanti raksti par lielveikala apsarga profesionalitātes aizkulisēm, sūro ceļu līdz godīgai apavu ekspertīzei, diskriminējošiem Rīgas klubu face control likumiem un daudzi citi, kurus ieteiktu palasīt ikvienam, kam ir brīvs brīdis un kura rokās nonāk šis žurnāls.


Pēc īsām rakstu prezentācijām savu galavārdu par studentu paveikto deva LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” vadītājs un žurnālists Guntis Bojārs, aicinot žurnāla autorus pievērst uzmanību fotogrāfiju uzņemšanas ētiskajai pusei un iespējamajiem likumiskajiem pārkāpumiem, kas vienmēr būtu jāņem vērā veicot publikācijas. Pasākuma noslēgumā viesi tika aicināti pamieloties ar uzkodām un nu jau neformālā gaisotnē pārrunāt žurnāla tapšanas gaitu ar tā veidotājiem. Protams, katrs interesents mājup varēja doties ar jaunāko “Inquisitio” numuru un pēcāk jau tuvāk iepazīties ar mūsu jauno žurnālistu garadarbiem.

Foto: Anete Kraukle

Raksta autore - Inga Dobrijana

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: