Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

31. janvāris, 2017

Frank Sinatra

 

Francis Albert Sinatra (1915 - 1998). Viņš bija parasts vidusmēra dziedātājs līdz...

Frenks Sinatra (dzimis 1915. gada 12. decembrī ASV Nūdžersijas štata Hobokenas pilsētā - miris 1998. gada 14. maijā Losandželosā, ASV).[1]


Viņš bija 20. gs populārākais Amerikas dziedātājs un kinoaktieris, kas savu popularitāti ir ieguvis ne ar ko citu kā ar mēdiju palīdzību. Mūziķis savu piederību vokālajam spēkam sāka sajust pēc kāda Binga Krosbija noklausīšanās un juta tieksmi pēc populāro dziesmu dziedāšanas. Tieši šī iemesla dēļ Frenks pievienojās vietējam ansamblim  "Hoboken Four". Taču savu lielo ambīciju dēļ Frenks ātri vien pameta grupu, jo uzskatīja, ka ir daudz vairāk vērts, un neatlaidīgi centās izsisties. Pateicoties tam, ka viņa dziesmas tika atskaņotas radio ēterā, Sinatra pamazām kļuva ar vien slavenāks un populārāks.
1939. gadā Sinatru dziedam pamanīja un kā no jauna atklāja trompetists Harijs Džeims, kas nupat bija aizgājis no tolaik slavenā "Benny Goodman Orchestra" un nu vēlējās dibināt jaunu ansambli.[2]
Varam teikt, ka izveidojās fantastisks duets - Džeims un Frenks. Šie divi brīnišķīgie mākslinieki kopā radīja ļoti veiksmīgus un pieprasītus darbus, tādus kā "From the Bottom of My Heart", "My Buddy" un "Ciribiribin". Pats veiksmīgākais bija "All or Nothing at All". 1943. gadā tas tika pārdots miljons eksemplāros. Bet, kā jau dzīvē ir iekārtots, parasti viens no diviem izsitas vairāk uz augšu. Un kā jau mēs nojaušam, - tas bija Frenks Sinatra. Tādēļ diemžēl drīz vien māksliniekiem bija katram savs ceļš ejams. Drīz vien Frenks slēdza līgumu ar Tomiju Dorsiju. Frenks spēja nodziedāt neticami dažādus meldiņus, gan lēnu melanholiju, gan ritmiskas deju melodijas. Drīz gan viņš šķīrās arī no Dorsija, un 1944. gadā uzsāka solo karjeru. Tie bija grūti laiki, bet tomēr Frenks ierakstīja desmitiem dziesmu ar multimediju palīdzību, un tas bija neviens cits kā "Columbia Records".
Frenks vienmēr vēlējās izsisties pirmajos topos, bet viņš nevēlējās attīstīties muzikāli vai pamainīt muzicēšanas stilu - tajā momentā pamazām sākās viņa noriets.
Diemžēl, laikam ejot Sinatram bija pienākuši slikti laiki, „Columbia Pictures” nepagarināja ar viņu līgumu un viņš zaudēja talantu aģentūru un  televīzijas šovu.
Viņam atkal sāka labi iet tikai tad, kad viņš izlūdzās „Columbia Pictures” vadītājam otrā plāna galveno lomu filmā "From Here to Eternity". Frenks pat dabūja Oskara nomināciju par šo lomu kā labākais otrā plāna aktieris. Tautā runā, ka tieši mafija palīdzēja viņam to visu noorganizēt un piespieda „Columbia Pictures” vadītāju Hariju Konu paņemt viņu filmā. Viņš kļuva par tā laika labāko un pieprasītāko aktieri un visu savu atlikušo dzīvi vēl ierakstīja neskaitāmus dziesmu gabalus un filmējās visdažādākajās filmās. Atgūt popularitāti viņš varēja pateicoties savām draudzīgajām attiecībām ar organizētās noziedzības pasaules autoritātēm - Lakiju Lučāno un Džo Fišetti, kam bija ietekme uz multimedijiem.
Viedokļi, protams, dalās par to vai šī popularitāte bija pozitīva vai negatīva, bet tieši tur radās doma esejas tēmai - mana mīļākā grāmata ir The Godfather (Krustēvs), un daļa no šīs grāmatas stāsta par varoni Džoniju Fontāni, kas arī gluži kā Frenks Sinatra bija 20. gs. zvaigzne, un kad Fontānes spožā karjera bija bezizejā tam atkal pacelties palīdzēja tieši viņa krustēvs Dons Vito Karleone, kas bija tā laika viens no populārākajiem kriminālajiem personāžiem.

Tas, kas ir lasījis šo darbu saprot, par ko es runāju. Es uzskatu, ka, Mario Puzo rakstot rindiņas par Džoniju Fontāni, domāja par Frenku Sinatru, jo viņu dzīves ir gandrīz identiskas.

Ar to visu gribu piebilst, ka mēdijiem piemīt milzu spēks, un tie spēj gan celt, gan nogremdēt, un viens no lielākajiem piemēriem ir Frenks Sinatra.

 

Linda Ozoliņa
Komunikāciju fakultāte, 1. Kurss
Linda Ozoliņa

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: