Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

21. maijs, 2018

Pārdaugava vienmēr paliek sirdī, jo šeit ir manas mājas

Mūzikas koncertus, amatnieku tirdziņus, sporta aktivitātes un daudz ko citu visas dienas garumā varēja izbaudīt siltajā 19. maija sestdienā Pārdaugavas svētkos. Pasākums norisinājās Daugavas kreisajā krastā jau devīto reizi. Šā gada svētku moto “Es esmu Pārdaugava”. Ko pasākuma apmeklētājiem un dalībniekiem nozīmē Pārdaugava, kā viņi sevi saista ar šo Rīgas un arī Latvijas daļu?

Prieks un labsajūta virmoja Pārdaugavas svētku pasākuma laikā, kas liecināja par to, ka pasākums bija izdevies. “Vienalga, kurā pasaules malā tu atrodies, fakts, ka esmu pārdaugavietis vienmēr paliek sirdī, jo šeit ir manas mājas”, atzīst viens no pasākuma apmeklētājiem, “lielisko svētku atmosfēru uzbur saulains laiks, bet galvenais - cilvēki, kuri šeit atrodas.” Māja nav tikai dzīvesvieta, bet arī piederības sajūta. Tā ir vieta, kurā cilvēks jūtas vislabāk.

Viena no visapmeklētākajām vietām bija Lielā skatuve Arkādijas parkā, kur varēja baudīt koklētāju ansambļa “Balti”, kamerkora “Muklājs”, Ziemeļvalstu ģimnāzijas tautas deju kolektīva un daudzu citu māksliniecisko organizāciju uzstāšanos. Apvienotā Pārdaugavas orķestra muzikantes atzina: “Pārdaugavā atrodas mūsu skola, tāpēc šī Rīgas daļa mums ir kā otrās mājas. Ļoti jauki svētki, īpaši patīk, ka ir silts un saulains laiks, kas cilvēkiem ļauj mierīgi pavadīt brīvdienu. Priecē, ka parka tirdziņos ir iespējams iegādāties dažādus garšīgus saldumus, veselīgus produktus un citas lietas.” Interesanti, ka pasākumus apmeklēja arī ārvalstu tūristi, kas ieinteresēti skatījās un savā starpā pārrunāja Pārdaugavas oratoriju – dziesmu spēli “Torņa sindroms”. Diez vai cilvēki saprata, ko mākslinieki runā uz skatuves, tomēr tas nozīmē, ka tūristi labprāt veltīja brīvo laiku, lai iepazītu mūsu tautas unikālo kultūru.

 Svētku pasākumi vienlaicīgi notika vairākas vietās - gan Arkādijas parkā, gan pie Māras ezera, gan Jāņa Akuratera muzejā un citās vietās, kas apmeklētājiem ļāva brīvi izvēlēties, kur labprātīgi pavadīt laiku, izglītojoties un atpūšoties. Kāds gados vecs kungs sacīja: “Pārdaugava ir manas mājas. Atnācu uz pasākumu, lai redzētu, kā cilvēki attīsta gan sevi, gan mūsu kultūru. Prieks skatīties uz cilvēkiem, kuri strādā radoši, piemēram, uz amatniekiem, kuri veido dažādas rotaslietas un izšuvumus, un uz jauniem mūziķiem, jo dziesmās ir mūsu tautas spēks.”

Tagadējā Arkādijas parka teritorija jau 18. gs. beigās bija zināma kā nozīmīgu pasākumu, svētku, dažādu atrakciju un zaļumbaļļu norises vieta. Tas pasvītro to, ka Daugavas kreisā krasta iedzīvotāji bija aktīva dzīvesveida piekritēji, kuri brīvos brīžus pavadīja dabā. Priecē, ka tradīcija ir saglabājusies vēl joprojām, kas liecina par mūsu kultūras vērtību kopšanu un attīstību.


Fotogrāfija: (autors Gita Pērkone) Guntars Bernāts - apvienotā Pārdaugavas orķestra diriģents. 

Viktors Demidovs

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: