31. maijs, 2018

Dailes teātris arī klusajā sezonā piedavās izrādes

Dailes teātris ir viens no Lielākajiem teātriem Latvijā, un tas atklāts 1920. gada 19. novembrī. Teātra pirmizrāde bija „Indulis un Ārija”. Šodien Dailes teātra direktors ir Andris Vītols un kopš 2012. gada režisors Dž. Dž Džilindžers ir Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs.

Neatkarīgi no tā, vai interesentiem ir teātra biļete vai nav, ir iespēja Dailes teātra telpās apskatīt Gunāra Janaiša personālizstādi „BIJUMS”  kura ir pieejama un apskatāma līdz 10.jūnijam. Izstāde ir apskatāma stundu pirms izrādes sākuma, kā arī izrādes laikā.

Svarīgi tas, ka katras sezonas sākumā Dailes teātris saviem apmeklētājiem piedāvā iegādāties abonementus, kurā ir iekļauti visi Lielās zāles jauniestudējumi. Kā arī ar abonementu ir iespēja iegādāties biļetes uz citām izrādēm ar atlaidi.  Jāpiemin, ka katru vakaru stundu pirms izrādes sākumu Dailes teātra kasē darbu sāk „Vakara kase”, kurā ir iespēja iegādāties neizpirktās biļetes uz tā paša vakara izrādi par lētākām cenām.  Jāpiemin, ka studentiem, skolēniem un pensionāriem ir pieejamas atlaides uz konkrētām izrādēm.

Dailes teātris aktīvajā sezonas periodā gandrīz katru vakaru spēlē trīs izrādes. Izrādes notiek gan lielajā zālē, gan mazajā zālē, gan kamerzālē. Vakaros, kad izrādes ir visās trīs zāles, teātris uzņem vidēji 1200 skatītājus.
10. jūnijā Dailes teātris noslēdz šo 2017./2018. gada sezonu 10. jūnijā ar atvada pasākumu „Spanovska ballīte. 4. sērija”. Dailes teātra aktieri dosies pelnītā atpūtā. Sezonu sāks ar trim pavisam svaigām pirmizrādēm, kuras būs pieejamas jaunajā sezonā septembrī. Lielajā zālē ir pieejama Regnāra Vaivara režijā gatavota izrāde IVANOVS!, kurai ir divas daļas un ir neierastāk pasniegta nekā citas izrādes. Mazā zāle piedāvā izrādi „Baltā vārna melnā krāsā”, kuras režisors ir Intars Rešetins.  Savukārt kamerzāle jau 31. maijā sāks skatītājiem piedāvāt izrādi „Inde”, kuru sagatavojusi Inese Paklone.  1. septembrī notiks jaunā bērnu izrāde Lielajā zālē „Planēta Nr. 85” Dimitrija Petrenko režijā.

Lai arī pavisam drīz sezona beigsies, tomēr Dailes teātri vasaras sezonā apciemos mākslinieki no citām pilsētām. No 9. līdz 12. augustam viesosies Liepājas teātris un būs apskatāma gan izrāde Piafa, gan izrāde Precības. Savukārt no 17. līdz 26. augustam ciemos Dailes teātrī būs Valmieras teātris. 17. un 18. augustā būs skatāma izrāde „Kaķis uz nokaitēta skārda jumta”. Šo izrāde iestudējis arī Dailes teātris, tāpēc tiem, kas ir redzējuši Dailes teātra sniegumu, būs interesanti paskatīties, kā to pasniedz Valmieras teātris. 19. augustā divas reizes šajā dienā būs izrāde „Augusta vaļi”, bet 24. un 25. augustā būs iespēja redzēt izrādi „104 lappuses par mīlestību” un 26. augustā Valmieras teātris spēlēs „Mīlestības testamentu”.

Dailes teātra moto ir – Teātris ir zāles pret vientulību. Tieši tāpēc, sniedzu Jums šo iespēju iepazīties ar nelielu ieskatu par jauno sezonu un klusās sezonas iespējām Dailes teātrī.
Multimediju komunikācijas studente

Sabīne Purkalne

20. jūnijs, 2018

Fitflops Sale Clearance