Skaļāk! RSU Studentu medijs

Blogs

18. aprīlis, 2018

Ceļš līdz RSU varētu aizņemt mazāk laika

Ceļš no 25. trolejbusa pieturas ‘’Botāniskais dārzs’’ virzienā no centra puses līdz Rīgas Stradiņa Universitātes galvenajai ieejai ir 321 soļus jeb aptuveni 245 metru garš.
Savukārt studentu iemītā taka turpat pa labi no ietves ietaupa studentiem 42 soļus jeb gandrīz 32 metrus ejamā ceļa, jo attālums no pieturas līdz galvenajai ieejai ir vien 279 soļi.

Ņemot vērā cilvēku vidējo iešanas tempu, var secināt, ka gājiens pa ietvi ir par 23,4 sekundēm garāks, kas, apvienojot ar laiku, kas vajadzīgs, lai nodotu virsdrēbes garderobē un atrastu pareizo auditoriju, var būt liktenīgi, ja ir jāpaspēj uz semināru vai eksāmenu. 


Pēc novērojumiem aptuveni trešā daļa studentu, kas nāk no Botāniskā dārza pieturas puses, izvēlas iemīto taku, nevis ietvi. Tas liecina par to, ka RSU studenti un viesi ir ieinteresēti ātrāk nokļūt universitātē. Taka tiek izvēlēta arī pretējā virzienā – ļaudīm vēloties nokļūt uz trolejbusa vai tramvaja pieturu.

 
Skats no pieturas, kad jāveic izvēle, kā tikt uz universitāti  - pa ietvi vai taku.

Skats no pieturas, kad jāveic izvēle, kā tikt uz universitāti  - pa ietvi vai taku.


 
Interesanti, ka aptuveni dažus metrus no universitātes galvenās ieejas ir ietve, kas ved līdz stāvlaukumam, tomēr tālāk tā tiek pārtraukta un gājiens jāturpina pa taku, kura drīzāk pat saucama par ceļu, jo tā kā studenti bieži pārvietojas grupās, zāle neaug diezgan plašā rādiusā. Diemžēl stipru lietavu laikā šis ceļš kļūst slidens un dubļains, kas, apvienojot ar satiksmi, kura parasti rodas sliktu laikapstākļu dēļ, var likt kavēt nodarbību universitātē vēl vairāk.

 
Ietve, kas ved uz automašīnu stāvlaukumu.


RSU ēkas Dzirciema ielā 16 ir jau kopš 1987.gada 30.septembra, kad augstkolai atklāja īpaši būvētas celtnes – RMI kompleksa pirmo kārtu. 16 000 kvadrātmetru platībā, ko tagad apsaimnieko RSU, pakāpeniski tika iekārtoti vairāk nekā 1000 kabinetu, mācību auditoriju, laboratoriju un administrācijas telpu. Ir grūti spriest, kad pēdējo reizi Dzirciema ielā tika veikts ceļu un ietvju remonts, taču jāsaka, ka gadījumos, kad cilvēki sāk regulāri staigāt pa vietām, kur tas nav paredzēts, tas liecina par sliktu ainavas arhitektūru. 

Kāds būtu risinājums? Protams, var turpināt iet sen zināmo taku, jo dubļaini apavi nevienu vēl nav nonāvējuši. Tomēr daudzo Rīgas ceļu remontu laikā, nevajadzētu būt grūti izveidot arī ietvi, kas ietaupītu laiku daudziem studentiem. Sabiedrība ir pelnījusi ērti un efektīvi nokļūt līdz Rīgas Stradiņa univesrsitātei, jo jebkuram – sākot no vidusskolas skolēna līdz zinātņu doktoram – tur ir iespēja iegūt jaunu kvalifikāciju, papildināt izglītību, kā arī dot pienesumu jaunu zināšanu un tehnoloģiju radīšanā. 
 
Avoti: https://www.rsu.lv/par-rsu/vesture

Amanda Anna Zemīte

Tev varētu patikt

Komentāri

Neviens komentārs vēl nav pievienots.

Komentēt

Vārds:

E-pasts (netiks publicēts):

Komentārs: