08. aprīlis, 2018

Brīnišķīga atmosfēra, rektora runa un mītu izkliedēšana – RSU Atvērto durvju diena

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ikgadējais pasākums Atvērto durvju diena šogad norisinājās saulainā 7. aprīļa sestdienā, kad studēt gribētājiem bija iespēja iegūt informāciju par studiju kursiem, mācību vidi kā arī izjust universitātes atmosfēru, aprunājoties ar pasniedzējiem un studentiem. Kādas emocijas pārņēma interesentus, kādi faktori iespaidoja un lika aizdomāties par studēšanu RSU jeb ieraudzīt vajadzīgās durvis nākotnes profesijā?

Bailes, kautrīgums un neziņa - tā var raksturot gandrīz katru pasākuma apmeklētāju, kas 7. aprīlī pirmo reizi dzīvē atvēra RSU durvis. Vēlme iegūt un uzzināt pēc iespējas vairāk par mācībām un studiju vidi, drosmīgākie studēt gribētāji stāvēja garās rindās, lai aprunātos ar pasniedzējiem un esošiem studentiem, tādējādi izjūtot RSU brīnišķīgo atmosfēru, kas sagaida viņus, sākot jau ar šo rudeni.
Neziņu un nepārliecinātību jeb “miglu”, kas valdīja interesentu apziņā, palīdzēja izkliedēt RSU rektora runa – pārliecinoša un motivējoša, kas daudzus studēt gribētājus uzrunāja un, iespējams, dos impulsu viņu nākotnes profesijas izvēlē. Studēt gribētāja Madara, kura pēc informatīvām lekcijām dalījās ar emocijām, atzina:” Pirms pasākuma apmeklējuma bija šaubas, vai stāties studēt RSU vai nē, taču domas strauji mainījās pēc rektora runas aulā, kā arī pēc prezentācijas, kurā tika aprakstīti un izkliedēti sabiedrībā esoši mīti par studēšanu. Iespaidoja arī universitātes vide un atmosfēra.” Turpretī Līga atzina, ka pirms Atvērto durvju dienas apmeklējuma viņai bija doma studijas sākt citā augstskolā, tomēr, noklausoties vairāku pasniedzēju runu un universitātes piedāvāto studiju saturu, Līga sāka apdomāt par studēšanu RSU. Savukārt citiem apmeklētājiem viens no svarīgākajiem faktoriem, kāpēc viņi vēlas studēt šajā universitātē, bija ievērojams skaits budžeta vietu, ko universitāte nodrošina medicīnas studentiem.

Uz Atvērto durvju dienu ieradās ne tikai bakalaura programmu studētgribētāji, bet arī maģistrantūras, tātad interesenti ar pieredzi un plašām zināšanām. Neraugoties uz to, arī viņi bija iespaidoti un uzzināja daudz ko jaunu par studiju iespējām RSU. Marta teica: “Pēc šīsdienas RSU apmeklējuma es sapratu, ko es vēlos tuvākajā nākotnē studēt un apgūt. To palīdzēja atklāt gan pasniedzēju runas, gan studiju iespējas.” Savukārt uz jautājumu: “Kādi bija faktori, kas iespaidoja jauniešu vēlmi studēt RSU vēl vairāk”, respondenti atzina, ka tās bija modernas tehnoloģijas, ko mācību procesā piedāvā universitāte, gaisotne, kas valdīja šodienas auditorijās un gaiteņos, iespēja aprunāties ar pasniedzējiem, esošiem profesionāļiem, un studentiem, topošiem profesionāļiem, iztaujājot viņus par dažnedažādiem jautājumiem, kas katram likās svarīgi. Savukārt viens no interesantākajiem faktoriem, kādus nosauca jaunieši, bija mācībspēku humora izjūta – tā pasniedzējiem ir augstākajā līmenī.

Bailes un neziņa izgaisa, kautrīgums pārvērtās par atvērtību un vēlme sniegt komentārus par Atvēro durvju dienu strauji pieauga - tas, lūk, norāda, ka karstākās vēlmes noskaidrot par sev vēlamu studiju programmu vai fakultāti tika apmierinātas. Neraugoties uz to, ka daudzi interesenti atklāja, ka sagaida ļoti grūtus un atbildīgus studiju gadus, viņiem ir degsme uzzināt, izpētīt un iegūt jaunas zināšanas, kas nākotnē palīdzēs kļūt par savas sapņu profesijas speciālistiem. Par to liecina arī RSU moto “Zināšanas ir spēks!”, tāpēc nāc, pievienojies un izjūti šīs dienas brīnišķīgo atmosfēru ikdienu! Tiekamies jau rudenī!

Foto: Sandijs Bruders

Viktors Demidovs