09. janvāris, 2018

Anatolijs Kreipāns: nav robežu pilnveidoties

- Kā var zināt, ko nozīmē profesionāla žurnālistika?
-          Sākumā to nezina neviens, neatkarīgi no tā, kuru profesiju pārstāv. Manā izpratnē profesionālisms ir atkarīgs no attieksmes, jo nav robežu pilnveidoties. Kad rodas pirmais priekšstats, ar laiku tiek atsijāts tas, ko vajag darīt un ko nē.
- Kādas ir kopīgās profesionālisma pazīmes žurnālistiem televīzijā, žurnālos, interneta portālos un citos medijos?
-          Man ir laimējies strādāt visa veida medijos, uzskatu, ka ir jāpārzina “drēbe”, tā joma, kurā darbojies. Mediju darbs atšķiras no specifikācijas un niansēm.
- Kādas prasības jāievēro, lai kļūtu par profesionāli sporta žurnālistikā?
-          Svarīgākais ir žurnālista attieksme. Arī valoda. Ir ļoti svarīgi prast pasniegt valodu. Žurnālists var veidot daudz dažādu izdevumu, TV sižetu, katrs ar laiku atrod savu nozari. Ziņa jāmāk nodot patērētājam.
- Nosauciet trīs īpašības, kuras vislabāk raksturo sporta žurnālistu?
-          Galvenais ir pārliecība, laba attieksme. Ir jāmīl tas, ko tu dari.
- Ko sporta žurnālists varētu uzskatīt par augstāko sasniegumu savā profesionāļa karjerā?
-          Tas ir atkarīgs no jomas, kurā darbojies. Es uzskatu, ka tāda augstākā sasnieguma nemaz nav, jo, ja tu būtu savā darbā visu sasniedzis, nebūtu kur pilnveidoties, būtu jāmaina profesija. Uzskatu, ka vienmēr var labāk un nav robežu, lai pilnveidotu sevi. Droši vien Olimpiskās spēles varētu būt viens no tiem augstākajiem mērķiem. Daudzi mani kolēģi, žurnālistikā būdami vēl “zaļi”, brauca uz Olimpiskajām spēlēm. Kā kaķēni, kas iemesti dīķī – ja tiks galā, turpinās darbu. Ja nē, tad ne.
- Kurš Jūsu žurnālista karjeras laikā ir bijis atmiņā paliekošākais Latvijas sporta notikums?
-          Tādus mirkļus varētu saukt daudz. Viens no tiem varētu būt Latvijas – Turcijas futbola spēle 2004.gadā, kad pirmoreiz iekļuvām Eiropas čempionāta finālturnīrā. Arī Aigara Fadejeva sudraba medaļa Sidnejas Olimpiskajās spēlēs 2002.gadā. Biatlona komandas un Oļega Maļuhina sasniegumi. Basketbola spēle vecajā Sporta pilī pret Vācijas izlasi, kuru toreiz es komentēju. Saraksts ar šādiem mirkļiem ir garš.
- Ko Jūs novēlētu žurnālistikas studentiem?
-          Mīliet to, ko dariet! Tad viss izdosies. Ja saproti, ka žurnālistika nav tavs aicinājums, tad nemoki sevi, jo pasaulē ir daudz citu iespēju un profesiju, kuras izvēlēties.

Gita Pērkone

Intervija ar sporta žurnālistu un komentētaju Anatoliju Kreipānu notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pasākuma “Zināšanu grozs: Bagatskis, Kreipāns, Jansone” laikā.

&nbs p;                &n bsp;                                 &nbs p;                &n bsp;                                 &nbs p;                &n bsp;

Gita Pērkone